Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PC-s osztott képernyő létezik?...

Nagyricsi20 kérdése:

PC-s osztott képernyő létezik? Van olyan program ami a játékokat meg tudja osztani?

Figyelt kérdés
Válaszotokat előre is köszi! nagyricsi20
2011. júl. 8. 13:50
 1/7 c:\ ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha az adott játékprogram támogatja ezt. Mivel az osztott képernyőnek leginkább az online világ előtt, illetve annak a küszöbén volt jelentősége, ezért kellőképpen ritka manapság azoknak a játékoknak a száma amik támogatják a multiplayer játék ezen formáját.
2011. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát singleplayerben nem működik. :(
2011. júl. 8. 15:43
 3/7 c:\ ***** válasza:

Hirtelen az a balsejtelmem támadt, hogy esetleg nem ugyanarról a dologról beszélünk.


Az osztott képernyő (split screen) lásd kép

[link]

annak kifejezetten csak több játékos üzemmódban van értelme, egy játékos ezzel a lehetőséggel nem tud mit kezdeni.


Azonban ha erre gondolsz, ezt multi monitornak hívják (több monitor), ilyenkor egy azon játék képét látod több monitoron egyszerre, lásd kép.

[link]


Kezdem azt hinni, hogy te az utóbbi dologra gondolhatsz.

Jól sejtem?

2011. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A splitscreenre gondoltam, bocsi, hogy nem tudtam konkrétan a nevét. Létezik ilyen PC-re?
2011. júl. 9. 12:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy csak konzolokon van erre lehetőség?
2011. júl. 9. 12:24
 6/7 c:\ ***** válasza:

Teljesen jól ismerted a kifejezés nevét, osztott képernyő, vagy angolul split screen. Engem egyetlen egy dolog volt ami megzavart,

hogy azt írtad, miszerint "Tehát singleplayerben nem működik. :(".


A Single Player az annyit jelent, hogy egyedül játszik a játékos, a Multiplayer pedig a több játékost jelenti, de nem egyenlő azzal,

hogy ez csak online történhet. Tehát bármiféle több játékos dolog (a split screen is ugye) egy játékos módban elképzelhetetlen, mivel a

két fogalom kiüti egymást. :) Valószínűleg te is tudod ezt, csak hirtelen akartad írni a dolgot. Szóval ennyi a lényeg, ezért kérdeztem

vissza, mert ez megzavart.


Ebben az esetben a legelső válaszom a helytálló, miszerint létezik PC-n ilyen osztott képernyőt (split screen) használó játék, de az

utóbbi időben ezek száma erősen lecsökkent, mivel manapság már sokkal inkább online játszanak egymással az emberek.


Itt lehet találni pár játékot amik támogatják ezt a fajta játékmódot,

[link]

de annyit nem árt azért még tudnod, hogy ahhoz, hogy egy számítógépen ketten kényelmesen játsszatok, ahhoz nem árt legalább 1 darab

gamepad, de a leg optimálisabb az, ha mindjárt kettő van belőle.


Ugyanis ha ugyanazon billentyűzetet használjátok ketten, akkor nagyon hamar rá fogtok jönni, hogy a sok egyszerre lenyomott gomb

bizony összeakad egymással. :)

2011. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a türelmed, és hogy ennyit leírtál nekem. Van két joystickom és egy billenytyűzetem, tehát ez nem probléma. Nagyon hasznos volt a link is. :)))))
2011. júl. 9. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!