Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Lomtárból vissza lehet...

A Lomtárból vissza lehet álltani kitörölt dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok,a 10 éves fiamnak engedtem hogy játsszon a számítógépemen de egy nagyon fontos árlistát törölt a lomtárból és nekem az nagyon kellene hiba volt oda engedni belátom de már mindegy.Van valami esély arra hogy vissza hozam az árlistámat?
2011. júl. 10. 13:18
 1/9 Vree válasza:

(nem vagyok informatikus)


Próbálj rákeresni a neten a "File recovery" programokra. Elvileg a számítógép ha a Lomtárból törölsz valamit akkor rárak egy matricát hogy ez "felülírható", és ha legközelebb mentesz vagy másolsz akkor kezdi el ezeket a fájlokat átírni. Van rá valamennyi esélyed hogy ha hamar felismerted akkor egy ilyen program még vissza tudja hozni a dokumentumodat.

2011. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, valami ingyenes file recoveryvel egy árlista méretű doksit hacsak felül nem írtad még simán visszahozható. egyébként nem adnék tanácsokat, mert a te dolgod, de az ilyen fontos doksikról érdemes biztonsági másolatot tartani, akár egy lemezen vagy pendrive-on.
2011. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne írj a merevlemezre semmit (ha rendszerlemez, kapcsold ki a gépet, és tedd át a merevlemezt egy másik gépbe).

Próbáld meg a Recuva nevű programot, esetleg a getDataBack nevű programot, ha ezek nem állítják vissza, akkor már nem lehet, mert felülíródott.

2011. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen most jöttem rá hogy egy mentés nem mentés legaláb 2 hejen mentem el az ilyen fontos dokumentumokat de inkább 3 és ezzel a file recoveryvel .dmg file-t is fisza lehet hozni? vagy bármiet?
2011. júl. 10. 13:31
 5/9 A kérdező kommentje:
és honnan tudom mi a neve a dokumentumnak mert szerintem átnevezte mert össze-vissza nevek vannak
2011. júl. 10. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Szeretőt, fogkefét, számítógépet nem ajánlatos másokkal megosztani. Erre már rég rájöttem (még időben).
2011. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rossz hírem van, végignézheted az összes összevissza nevű fájlod. Mellesleg, ha több karakter van egymás melett ami ugyan olyan, és a következő karakter vészesen közel van a billentyűzeten az elsőhö, akkor az a lurkó műve
2011. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vree válasza:

Nem nevezte át (egyébként is miért volt a fájl a Lomtárban? vagy közös mappában? nem a gyerek hibája. a tiéd.)


Csak arról van szó hogy a fájlnevek amiket látsz nem a fájl valódi nevei. A Windows egy külön táblázatban Master File Table (MFT) vagy régebbi gépeken File Allocation Table (FAT) tárolja azokat a neveket amiket te adsz a fájljaidnak (különben valahányszor átnevezel egy fájlt mindent neki is át kéne írnia), de ez nem a fájl "valódi" kódja.


Sajnos kénytelen leszel átnézni a fájlokat név nélkül. Én azt ajánlom hogy próbáld kiterjesztés szerint. Azt hiszem van olyan fájlvisszahozó ami rá tud keresni névtáblázat szerint is, de nem tudom milyet használsz, próbáld megnézni a programleírásban.

2011. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vree válasza:

Egyébként, tippek aggódó szülőknek:

hányas Windows-ot használsz? Minden újabb verzióban benne van a "Felhasználói fiókok" opció. Csinálj egy külön területet a gyereknek ha gyakran nyúl a géphez. Ha a tiéd a rendszergazda fiók, az életben nem fog tudni a fájljaidhoz hozzányúlni. (Fiókoknál még a Lomtárakat is elkülöníti.)

Ha sok fontos fájl van a gépeden, elveszítheted őket sima géplehalással is. Legtöbb gépben 3-4 éven belül bemondja valami az unalmast, ilyenkor ha nincs szerencséd lehet hogy buktad az összes tartalmat ami rajta van. Lehet elég nagy kapacitású pendrive-okat is kapni, de pl. tíz-egynéhány ezer forintért már kapsz egy külső meghajtót annyi Gigabájt kapacitással amennyi a saját gépeden van. (Nekem sokszor kell pl. fájlokat cipelnem több munkahely között, úgyhogy én eleve mindig pendrive-ra mentek aztán azt cipelem magammal és csak bedugom a helyszínen egy másik gépbe.) De még azt is be tudod állítani Windows alatt hogy automatikusan archiválja egy második helyre a fájlokat alahányszor bedugsz egy ilyen tárolót a gépbe, vagy hetente/havonta.

2011. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!