Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen video konvertáló...

Milyen video konvertáló programot használják ez esetben?

Figyelt kérdés

Van egy MPIO MG300-as mp4 lejátszóm. Elvileg lejátszik videókat is, van hozzá egy video converter program, amit hozzá adtak. Eddig kb minden videót átkonvertált, amit beadtam neki, mp4, flv, avi. Avi formátumban csináltam 320x240-es felbontásba, a többi meg gondolom be van állítva, hogy olyan videót csináljon, amit az mpio mg300-as kütyüm szeret.


Viszont az átkonvertált videók közül van, amit lejátszik a kütyüm, másokra meg azt írja, hogy file format error. Ha egy filmet próbáltam átkonvertálni, amit töltöttem valahonnan, szal rendes avi, akkor azt átkonvertálás után lejátsza. Viszont a youtube-ról töltött videókat meg ilyen kisebb dolgokat, amik azért hasznosak lennének a kütyümön, azokat konvertálás után sem hajlandó lejátszani. Ha az flv meg mp4 meg egyéb dolgokat átkonvertálom egy progival avi formátummá és azt adom be a kütyüm konverterének, akkor van esélyem, hogy lejátsza? Milyen programot használjak hozzá és mivé meg milyen paraméterekkel konvertáljak?


2011. júl. 14. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]



[link]


ezeket szokták ajánlani ha ingyenes progit keresel.

főleg az utolsót.


ha fizetőset keresel akkor:

ImTOO HD Video Converter 6

én ezt használom,és bevállt.


lényeg hogy a bitrate a videonál olyan 600-800K nál ne legyen nagyobb.

az audio az mp3 44100 és 128k

2011. júl. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
különben azt csináld hogy amit lejátszik a kütyüd azt nézd meg mondjuk a media player classic home cinema val a tulajdonságoknál hogy milyen paraméterekkel lett kódolva(bitráta,fps,stb)és ezekkel a paraméterekkel kódold a többi videót is
2011. júl. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A módszer nagyjából jó


Annyival van gond, hogy most ugye 2 konvertáláson megy át a film.

Az 1. az a progi amit te adtál. Elvileg minden jól be van állítva, de mindenképpen szükséges a 2. konvertálás is.

Viszont a 2. konvertálás fura képarányokat eredményez 16:9 arányú filmeknél. Eléggé eltorzul a kép. Ezt hogy lehetne megoldani?


Egy másik probléma lenne, hogy a 2. konvertálás nem akar rendesen 100%osan megcsinálni bizonyos videókat. 99%-nál megakad és úgy is marad. Szerencsére az ekkorra elkészült fájl már másolható és le is játsza a kütyüm

2011. júl. 15. 05:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Most már minden videónál kiakad 99%-nál még annál is, amit tegnap gond nélkül átkonvertált
2011. júl. 15. 05:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kétszer konvertálni.Megnézed a jól működő videó adatait.Ezek kellenek:Videó kodek,audió kodek,videó bitráta/bitsebesség/,videó felbontása,videó fps/képek száma másodpercenként/és a fájl formátuma/mp4,avi,stb/.

Ha ezeket beállítod a fentebb linkelt programokban,akkor ugyan olyan videót fog csinálni,mint az amit adtak hozzá.

Ez kissé macerás,de ha elmented a megfelelő profilt,akkor csak egyszer kell megcsinálni.

A probléma különben az,hogy a kapott programod nem elég stabil,nem kezel minden formátumot jól.

Lehet,hogy több programot is ki kell próbálnod.Itt van még egy ingyenes:

[link]

Egy ideig ezzel konvertáltam mp4-et a telefonomra.

2011. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért váltottam másikra,mert nekem is képarány problémáim voltak.A kijelzőm 4:3,a videók meg ahány,annyiféle.Olyat akartam ami levág belőle,ha szélesebb,de nem változtat semmit,ha amúgy is 4:3.Ezt végül egy fizetős programmal tudtam megoldani,azóta is ezt használom:Xilisoft Video Converter Ultimate 6.
2011. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!