Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ulead 9 programmal szerkesztet...

Ulead 9 programmal szerkesztett videót, milyen formátumba konvertáljak Format Factory programmal hogy lejátsza az asztali dvd, jó legyen a minőség, és hogy 16:9-es maradjon?

Figyelt kérdés

Családi videót szerkesztettem az Ulead 9 programmal, de most elakadtam. A valóságban az összes felvett anyag, 3.5 gb volt, és mp4 formátumban lett felvéve kamerával. Ezt nem látta a szerkesztő program, így konvertáltam mpeg formátumba, de így meg 8.5 gb lett a végeredmény. Talán túl nagy volt a bitráta? Most az elkészült videó is 8.5 gb, ami csupán két óra. Format Factory progival szeretném konvertálni, de nem tudom hogy állítsam be, hogy jó maradjon a minősége, lejátsza az asztali dvd, és hogy 16:9 -es képarány maradjon.

Megpróbáltam visszaalakítani mp4-be. Jó lett a minőség, 3.5 gb lett, és 16:9. Csinálta vagy 5 órán keresztül, és adat dvd-re írva, nem játsza le a dvd lejátszó, csak a számítógép.

Egy kissebb videót megpróbáltam próbaképpen mpeg dvd large beállítás szerint konvertálni, de hiába állítottam be 16:9-es képarányt, 4:3 maradt.


Nagyon hálás lennék ha valaki segítene eligazodni a bitráták, és a konvertálások útvesztőjében.


2011. júl. 15. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Az Ulead képes eleve olyan formátumot előállítani,ami szükséges,felesleges az utólagos konvertálás.

Szerintem készíts dvd videó lemezt,azt minden lejátszó vinni fogja.

Legelőbb állítsd be a 16:9 arányt.Nincs most fent a program,de még a legelején valahol be lehet.

A Share menünél pedig ne videó készítést válassz,hanem dvd lemezt.Legyen PAL.A méretet nem tudja automatikusan a lemezhez igazítani,úgy kell beállítani,hogy a végeredmény ne legyen nagyobb 4,2 GB-nál.Átkonvertálja a videót és meg is írja a lemezt.

Érdemes lenne egy 5 perces részlettel kipróbálni a folyamatot,nem biztos hogy elsőre minden stimmel.

2011. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Legközelebb így fogom szerkeszteni. De most hogy már elkészült a videó, szerinted a Format Factory programmal lehet rajta igazítani? Csak mert az ulead olyan lassan ment-konvertál, hogy az kb 8 óráig is eltarthat egy 2 órás videónál. Már sikerült levinnem 4gb alá, de nem 16:9-es a képarány annak ellenére sem, hogy a Format F progival úgy állítottam be.

Mi lehet a hiba?

2011. júl. 15. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a lejátszód "divxes",akkor konvertáld aviba.

Kimenet beállításai:

Videó kódoló:mpeg4(xvid)

A videó felbontása ne legyen nagyobb,mint egy dvd videóé/720x576/,mert akkor azért nem fogja lejátszani.A szerkesztett videó/8,5 GB-os/ mekkora felbontású?

2011. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

közben kipróbáltam ahogy mondtad.

Ulead 9. Behúztam egy rövidebb videót. DVD pal. Aztán beállítottam hogy 16:9. A felbontást levettem 3000kbps-re, gondoltam ha ez a videó így kissebb lesz, akkor talán a nagy 8.5 gb-os film is le fog csökkenni.


Eredmény. nem lett kissebb. kb 400mb volt, és annyi is maradt. Lett egy kis menüje, és 16:9-es tűéles lett a kép, de a kameramozgásra érzékeny. Olyankor szinte kockázva mutatja a mozgást.

A szerkesztett videó, még a szerkesztés előtt azért lett konvertálva, mert az ulead nem látja az mp4 filet.

valszeg akkor nem figyeltem a felbontásra, és emiatt lett ilyen nagy a kész videó is. Ha jól értelmezem, a felbontás most 8817kbps. Ezt tegnap éjjel vissza akartam alakítani mp4-be. Sikerült is. Így végre 3.5 gb lett a kész videó. 16:9 a képarány, csak a lejátszó nem tudja lejátszani.


most ott tartok, hogy már attól boldog lennék, ha valaki eligazítana, hogy ebből a 3.5 gb-os mp4 videofilmből, Format Factory progival, hogy alakíthatom át a videót, hogy maradjon a príma minősége, a 16:9-es képaránya, és hogy a dvd lejátszó is szeresse.

2011. júl. 15. 13:07
 5/9 A kérdező kommentje:

Közben most próbálkozom ahogy írtad Avi-ba menteni.

Ez is egy rövidebb video, ami eredetileg Mpeg-ben volt.

Ugyanúgy beállítottam, hogy 16:9 legyen.

Ami érdekesség, hogy ez egy 5 perces videó, de már több mint 10 perce konvertálja, és most tart 30 %-nál.

Én csinálok valamit rosszul, vagy ez egy ilyen műfaj? :)

2011. júl. 15. 13:45
 6/9 A kérdező kommentje:

Elkészült a nagy semmi.

430 mb lett, ami több mint amikor mpeg volt.

Hiába állítottam be a 16:9-es képarányt, teleképernyős lett. 4:3-as.

Lassan feladom.


Nagyon komplikált kérdés lehet hogy sehol nem láttam még hasonlót, és ide sem érkezik érdemi válasz.

2011. júl. 15. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:

"ide sem érkezik érdemi válasz."

............hm.

2011. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"hm"


Igazából ugyanott tartok mint néhány órával ezelőtt, pedig mindent úgy kipróbáltam, ahogy az meg lett válaszolva.

Az összes válaszolt lehetőséget kipróbáltam, de nem az volt a megoldás.


Így sajnos tényleg nem érkezett még olyan válasz, ami előre vitt volna a megoldás felé. :(

2011. júl. 15. 15:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez annak a videónak az adata, amit szeretnék asztali dvd lejátszón lejátszani.


Hátha így egyszerűbb. Milyen beállításokat módosítsak a Format Factory programmal, hogy a lejátszó felismerje, és hogy megmaradjon a 16:9 képarány és a minőség???


Senki nem ismeri ezt a konvertáló programot?


Format : MPEG-4

Format profile : Base Media

Codec ID : isom

File size : 3.41 GiB

Duration : 2h 18mn

Overall bit rate : 3 527 Kbps

Encoded date : UTC 2011-07-14 19:23:25

Tagged date : UTC 2011-07-14 19:23:25

Writing application : Lavf52.36.0


Video

ID : 1

Format : MPEG-4 Visual

Format profile : Simple@L1

Format settings, BVOP : No

Format settings, QPel : No

Format settings, GMC : No warppoints

Format settings, Matrix : Default (H.263)

Codec ID : 20

Duration : 2h 18mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 3 394 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.327

Stream size : 3.29 GiB (96%)

Writing library : Lavc52.32.0

Encoded date : UTC 2011-07-14 19:23:25

Tagged date : UTC 2011-07-14 19:23:25


Audio

ID : 2

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format version : Version 4

Format profile : LC

Format settings, SBR : No

Codec ID : 40

Duration : 2h 18mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Stream size : 127 MiB (4%)

Encoded date : UTC 2011-07-14 19:23:25

Tagged date : UTC 2011-07-14 19:23:25

2011. júl. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!