Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal tudok...

Melyik programmal tudok térképet szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Diplomamunkához kellene. letöltöttem egy térképet, Sz-Sz-B megye kistérségei, és ebből kellene kiemelnem egyet ezután ha lehet még a többit el is tüntetni. arcview-ban nem lehet, mert png fájl, az meg nem viszi...

az is érdekelne, hogy lehet e kistérségi térképen településekre diagrammot rakni. biztos lehet, csak hogyan?


2009. ápr. 1. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Digiterra, de ehhez szerintem túl drága
2009. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha normálisan meg akarod csinálni mindenképp vektoros formátumú fájl kell, célszerű lenne egy vektorgrafikus rajzprogrammal megbuherálni ( CorelDraw)
2009. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ezt a megbuherálást hogy kell? úgy érted png-ből tudok vektorosat csinálni? tif a vektoros, ugye?
2009. ápr. 2. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az raszteros, vektorizálni kell előtte.

De ha nem akarod tájékozni a térképet és a méret arány nem számít ez egyszerű.

2009. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
épp ezt akartam, arcview-ban vektorizálni, de nem tudja megjeleníteni. HELP
2009. ápr. 2. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is térképeztem. Három módon dolgoztam.

Használtam az AlgoLab Photo Vector nevű programot, ami csak annyit tud, hogy a raszteres képet vektorossá teszi. Amikor ez nem tetszett, akkor azt csináltam, hogy a flash szerkesztőbe behívtam a képet és ott konvertáltam.

Amikor ez se volt jó, akkor egy vektoros szerkesztőben a legalsó rétegbe tettem a raszteres képet, aztán a felette lévő rétegbe pedig kézzel megcsináltam a vektoros változatát. Elég macerás így is, úgy is.


Ha kell az AlgoLab konvertáló, akkor itt megleled:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. ápr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb lenne a községhatárok megszerzése dxf-ben

(földhivatal), ha odaadják ingyen diplomamunkához.

2009. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én is azt akartam, hogy kézzel átrajzolom a határokat egy új rétegbe, és csak azt hagyom meg. csak nem tudom, hogy ezt a png fájlt milyen programmal lehet behívni. letökltöttem most ezt rapidshare-es programot, de még csak most próbálom ki. remélem megy....
2009. ápr. 3. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!