Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem internetről a...

Letöltöttem internetről a régi DOS játékokat nosztalgiázásképpen. Nem indulnak?

Figyelt kérdés

A gondom az,hogy mindent követtem ami a leírásban volt viszont nem indul el egy játék sem. Itt egy link a kiírásról.

[link]

Köszönet előre a segítségért


2011. júl. 18. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok a dos emulator kapcsán, de tudok ajánlani egy alternatív megoldást. Régen és is próbáltam különböző Dos emulatorokat, de egyik sem vált be, pedig követtem a leírást.

Így inkább SNES (Super Nintendo Entertainment System) emulatorral próbálkoztam, amivel sokkal könnyebb volt indításra bírni a játékokat. A linkelt képeden lévő játékok 90%a van SNES-re is.

Itt egy honlap, ahonnan letöltheted az emulatort:

[link]

(alul)


innen pedig játékokat hozzá:

[link]

(felül betűk szerint van rendezve)


Ha esetleg nem boldogulnál az emulatorral, nyugodtan írj!

2011. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Smartguy86 ***** válasza:

Figyi! Töltsd le a DOS-BOX-ot


[link]


Telepíted, elindítod.


Megjelenik egy ablak, DOS parancssorral


Annyi a lényeg:

1. A DOs játékot fogod, beteszed egy mappába a C: gyökérkönyvtárába (lehetőleg rövid nevet adj a mappának)

2. Belépsz a Dos-Boxba

3. Beírod ezt: mount c c:\játék_könyvtárának_neve

4. ENTER

5. Beírod: c:

6. ENTER

7. Szokásos dos parancsokkal belépsz a mappába

PL: cd játék_könyvtárának_neve

8. ENTER

9. Beírod: DIR

10. ENTER


Így kiírja neked a fájlokat. Ha kell, setsound-al beállítod a hangot Sound Blaster 16-ra, a Dos-box azt emulálja. Aztán indítod a játék fő exe-jét.


Vannak olyan játékok, amiket telepíteni is kell Dosbox-ban. Ekkor a setup-ot indítod, telepítesz.

Figyelj oda, hogy a DosBox azt tekinti C: partíciónak, amelyik könyvtárat bemountoltad az elején. Tehát oda fog telepíteni is!


Remélem segítettem.

2011. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!