Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Notebook-ba memória vagy...

Notebook-ba memória vagy memóriakártya?

Figyelt kérdés
van egy fujitsu siemens amilo pro v3505-ös laptopom... 512-es memóriával.. elég lassúcska szegény :D és azt szeretném megtudni hogy elég lenne e bele egy sima 2G-ás memóriakártya vagy rendes memóriát nyomassak bele,ahhoz hogy pörögjön ? :)
2011. júl. 21. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
memóriakártya XD
2011. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Abba nem a szó hagyományos értelmében vett memóriakártya kell (pl SD, SDHC), hanem RAM modul. A kettő teljesen más, a memóriakártya a igazából háttértár, a RAM pedig operatív memória.


Amúgy ha egy 2GB-os RAM-ot beleteszel, akkor azzal gyorsabb lesz, igen.

2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rendes memóriát, mindenképpen. Ha még tudsz hozzá venni.

De a rendszert kéne rendbe tenni leginkább: töredezettség mentesítés, nem használt progik törlése, esetleg egy reinstall. Felesleges szolgáltatások kikapcsolása

(rengeteg windows tipp és trükk van a neten)


De ha elég kocka vagy, és nem zavar az angol nyelv, akkor tegyél rá puppy linuxot :) azzal tuti nagyon nagyon gyors lesz :) Persze a beállítással kísérletezni kell egy ideig :)

2011. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát a memória kártyától biztos nem fog felpörögni:S
2011. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy két oldalon mintha láttam volna magyar puppy linuxot. :D vagy csak a szemem kápázhatott ? egyébként ez a puppy cucc ez is op rendszer ?:)
2011. júl. 21. 17:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

most látom, van rá magyar nyelvi pakk is :) ezzel együtt már magyar :)

Igen, op rendszer :) és szerintem egész gyors lenne a laptopodon. Persze nem minden progi megy rajta, de wine-vel néhány szimplább win progi felmehet. másra meg van egy csomó ingyen szoftver rá :)Elfelejtheted a hekkelt meg fizetős szoftvereket :) meg a vírusokat is :)

2011. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben :) akkor szerintem majd valamikor rárakom a puppy-t :) gondolom egyszerű a telepítése.. de milyen beállításokra gondoltál pontosan ? Mert írtad hogy profinak kell lenni a puppyhoz :D :)
2011. júl. 24. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én javasoltam a puppyt.Részletesen:

A magyar puppyt "Seven puppy 10.2" felejtsd el, mert bugos a grafikája. Amit én javaslok:

1. Letöltöd, kiírod cdre a legújabbat, bootolsz cdről:

[link]

1b.) első indítás: billentyűkiosztás, monitor beállítása. Automatikusan kérni fogja.

2.Telepíted a gépre, frugal install ként javasolt, így megvan pl. egy win mellett is. De inkább külön partíció. Mondjuk 5 gigán kényelmesen elvan. A doksikat meg nem a rendszerpartíción tartom, megszokásból, hanem külső vinyón, vagy másik partíción, így nem veszhetnek el ha bénázok.

(de USB-re is teheted, ha hordozni akarod, most egy ilyenről írok)

3. Csinálsz mentés fájlt (rendszer első leállításakor automatikusan felajánlja.) egy gigás mentés ált. elég, de ha hízlalod a rendszert, lehet növelni utólag is.

4. restart, már vinyóról.

internetet állíts be. driver nem kell, mindent kezel magától :-) Eth0= vezetékes net, Wlan0 = wifi

Földgömbre klikk a tálsa jobb szélén, aztán a másik földgömb a tűzfalhoz.



Progik és nyelv telepítése:

Menü/beállítás/puppy beállítás/puppy csomagkezelő

(illetve az angol megfelelője ekkor még...)

elindítod, system pont, "Lang_pack_hu_Lupq-0.4" klikk, és már települ is.Utána magyar lett a rendszer. Nem kell restartolni, csak vársz fél percet :-)

Többi progi: van a csomagkezelőben leírás, fórum, meg gugli a név alapján.Letölti, telepíti.


Ajálom: Open Office, vagy oxygen office. (a beépített AbiWord sajna még nem tökéletes a WORD-os doksik olvasásában)

Cd/dvd író: van beépítve (Pburn)

Médianézegető: GMPlayer

Pdf nézője van beépítve, szimplább és gyorsabb mint az adobe. Persze azt is tekhetsz rá de minek.

Van egy csomó rendszereszköz (Partícionáló stb) amivel meg lehet menteni a döglött xp-t vagy akár el is lehet piszkálni az egész rendszert, ezekkel óvatosan :-)

Ja, Wine, azt is tedd fel.

Ezután win-es progik is rámennek. Van ami persze elszáll vagy nem indul. de minden célra akad valami más akkor.

2011. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia :)


Azta :O szépen leírtad, amit nagyon szépen köszönök :) csak nem igazán értek belőle semmit, de majd megoldom :) Lehet megmutatom egy számítógép zseninek.. ő csak megérti majd. :)


Egyébként a puppy-t úgy szándékoztam feltelepíteni, hogy a win 7 ne legyen rajta.. :)


azért mégegyszer nagyon szépen köszönöm :)

2011. júl. 25. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!