Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Feltelepítettem az Ubuntu 11....

Feltelepítettem az Ubuntu 11. 04-et. Frissítéseket telepített, újraindítottam és nincs képem. Out of range-t ír a monitor, típusa LG Flatron W1934S. Mi lehet a baj és mi lehet a megoldás? (Egyszer már újratelepítem az Ubuntut ez miatt ma este.

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rosszul adtad meg a monitor típusát, ezért olyan felbontás/frekvencia kombináción próbálja hajtani, amit a monitor nem bír el. Vedd alacsonyabbra a monitor beállításokat.
2011. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1440×900-as felbontáson van, 60Hz-en (Monitoron gombokkal beállítva) W7-en is ezzel ment, szerintem ezzel nem lesz gond, de azért köszi. Esetleg más ötlet?
2011. júl. 21. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen a frekin jeleníti meg az "Out of range" hibaüzenetet. De milyen frekvencián próbálta hajtani, ami nem sikerült?

Én azért megnézném mi van megadva az xorg.conf fájlban.

Esetleg itt olvasgass:

[link]

2011. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A betöltés közben van Out of Range? Próbáltál várni? Nekem egyszer csak a betöltéskor volt ez, aztán miután vártam egy kicsit betöltött, és szépen működik azóta is. (persze a hibát már javitottam :P)
2011. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az otleteket. Utolso:15perce varok, es meg mindig. Bekapcsolaskor van. Hallok utana meg hangot is..
2011. júl. 22. 07:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor

[link]


A terminált eléred a Ctrl+Alt+F1 kombinációval. Viszont ha az sem megy, akkor megint más megoldás kell...


A GRUB menüje megy? Abban is van recovery mód, amiben pedig van az X szerver újrakonfigurálása opció.

Ha pedig a GRUB menü sem jön be, akkor kb. 5 másodpercel miután eltűnt a kép nyomd meg a le nyilat és utána az entert. Vagy pedig azt hiszem Ctrl+Alt+ + vagy Ctrl+Alt+ - vagy pedig hasonló kombináció is állítja a felbontást, de ezt nem próbáltam ki, csak hallottam valahol.


Ha pedig nem sikerül, akkor olvasd át ezt:

[link]

Ha a GRUB menüje bejön, akkor használd a módosítás opciót, és csak írd a kernel sor mellé a megfelelő dolgot. Viszont ha nem jön be, akkor egy Live CDről át kell írnod a menüt...

Ez után a terminálnak működnie kell, és utána megnézheted a legelső linket.

2011. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, a +/- -szal megy! Köszönöm szépen!
2011. júl. 22. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!