Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 így érvényes, és...

Windows 7 így érvényes, és eredeti marad?

Figyelt kérdés

Volt egy laptopom, amire win7-et szerettem volna telepíteni.

Meg is vettem eredetiben, 40 ezerért. Felraktam rá, működött rendesen, de aztán vettem egy másik gépet, ezt pedig szeretném eladni. A win7 matricát nem ragasztottam rá.


Tehát a kérdésem: Ha formázom a régi laptop HDD-jét, majd utána egy másik gépre teszem azt a win7-et, és ráragasztom arra a matricát is, akkor az érvényes lesz?


2011. júl. 30. 11:47
 1/1 NiFi válasza:

Hivatalosan, ha dobozos verziót vettél - nem OEM - akkor a Windows7-edet bármikor rátelepítheted bármelyik gépre, persze mindig csak egy gépre.(vannak olyan licenszek is amelyek több gépes telepítést is engedélyeznek)


Amennyiben OEM a Windos7-ed akkor azt csak egyszer telepítheted egy gépre és onnantól kezdve annak a részének számít, másik gépre való telepítése nem megengedett.

2011. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!