Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor letöltöttem egy program...

Amikor letöltöttem egy programot 1 torrent oldalról, utánna hogy kell seedelni?

Figyelt kérdés
Sokszor kérik hogy miután letöltöttem egy programot, seedeljek. Azt hogy kell?
2011. aug. 5. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit tenned,csak hagyd futni a kliensed és autómatikusan tölti fel az adatokat=seedels.
2011. aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amikor a letöltés befejeződött hagyd benne a torrent-be és tölti magától vissza vagyis felfele egyszóval seedel és arra figyelj hogy nelégy passzív !
2011. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nemértem :D Tehát csak hadjam benne az utorrentben?
2011. aug. 5. 19:48
 4/13 A kérdező kommentje:
és nekem mért jó ha seedelek? Akkor tulajdonképp a sávszélességet osztom meg?
2011. aug. 5. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki feltölt valahova 1 torrentet akkor megosztja a tartalmat másokkal(seedel)így te(mindenki más is) tőle szedi le.Azaz ha te leszeded akkor úgy illik,hogy az vissza is töltöd.Ha fentvagy 1 regelős torrent oldalon akkor ott írják az arányt(le és feltöltött adatmennyiség) és ha az 0.4-0.7 alatt van akkor kib.sznak,(néha van freelech meg ilyenek-->nem számolja a letöltött adatmennyiséget csak a feltöltöttet)ellenben ha nem regelős oldalról töltessz,mint pl. The Pirate Bay akkor igazából mind1..:D

UI:torrentezés alapja-->adni és kapni

2011. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

egyes torrent oldalak zártak, csak korlátozott felhasználójuk van, nem lehet bárki tagja csak akit meghívnak.. ezeken az oldalakon időnként kitiltják azokat a felhasználókat, akiknek a le és feltöltési aránya kevesebb egy adott számnál. Ezért seedelni kell vmennyit.

Ha nem vagy tagja ilyen oldalnak akkor felesleges seedelni, mert nem kell semmiféle arányszámot fenntartani.

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
pontosan :D
2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
és ha seedelek akkr másnak gyorsabban jön le vagy mi? Az miért jó?
2011. aug. 5. 20:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, amolyan szeretetszolgálat alapon megy a dolog.

Ha pölö éjszaka töltessz le, ne állítsd be, hogy kikapcsoljon a gép, inkább hagyd reggelig, másoknak biztosan jót teszel az éjszakai seed-del.

G.

2011. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdésben a válasz:D

Akkor nézd ezt más szemszögből..Neked,hogy esne,ha pl. fennt vagy 1 torrent oldalon ahová felkerül 1 bizonyos dolog amit nagyon szeretnék megszerezni,mert sehol máshol nincs meg..elkezded tölteni..eleinte van 1 sedder és pl. rajtad kívűl szedik még 10en..Ők alapesetben beállnak seedelni,így 11 seeder lesz így te sokkal gyorsabban tölthetnéd le ÁMDE,ha ők úgy viselkednének,mint te(nem sértésnek szántam)akkor mind a 11-en kiállnának seedből így nem tudnál leszedni amire vágysz..Képzeld el így a helyzetet talán(remélem)változik vamit a véleményed.

2011. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!