Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik tűzfal programot...

Melyik tűzfal programot ajánljátok?

Figyelt kérdés
Ami nem lassítja be a gépet, ugyanakkor megfelelő védelmet is nyújt. Zone Alarmmal mellé fogtam, mert az új verziója iszonyatosan belassítja a gépemet. Vagy esetleg jobban járnék, ha hardveres tűzfalat (=routert) vásárolnék és akkor nem kellene szoftverekkel küzdenem?
2011. aug. 5. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szem. jav.

[link]

2011. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

magyarítás (ha kell...):

[link]

2011. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Én is Comodo-t használok (Avira Free mellé), de csak normális gépen, mert ez is fog valamennyit. De nem nagyon ismerek olyat, ami nem.

A router tűzfala pedig össze sem mérhető egy normális szoftveres megoldással.

2011. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötözködni, de a router egyáltalán nem tűzfal, csupán ellát némi alapvető tűzfal funkciókat is. Hardveres tűzfal sokkal komolyabb védelmet nyújt szoftveresnél viszont százas körül van az ára.

Szükséged van egyáltalán külön tűzfalra? Mik az elvárásaid? Milyen oprendszert használsz? Windows 7 tűzfala egész jól konfigurálható. A Comodo is jó.

2011. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Avira+Comodo páros tényleg jó. Fogni tuti nem fogja a gépet (legalábbis amelyiknek gondot okoz, az már régen használhatatlan konfig)
2011. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PC Tools Firewall Plus VAGY Comodo tűzfal (ingyenes) VAGY használd az otthoni (nem ipari) router belső tűzfalát...


De szóba jöhet még az Outpost is, bár nekem a kedvencem a PC Tools tűzfal, mivel magyar nyelvű, ingyenes, könnyen kezelhető...


Jelenleg én csak Linksys router belső tűzfalát használom: eldobja a kívülről érkező ismeretlen kéréseket, nem tudnak kívülről pingelni, nem látják a portjaimat stb.


Zone Alarmot nem szeretem annyira :/

2011. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!