Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windows 7-et érdemesebb...

Melyik Windows 7-et érdemesebb felrakni?

Figyelt kérdés

Dell N5110-es laptopom van, FreeDOS-al Most professional van rajta x64-es

Melyiket rakjam fel? Ultimate, Proffesional, vagy Home Premium? Az ultimate nem lassabb?


2011. aug. 6. 20:47
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

azért nagyobb az xpt használók aránya, mert kevés az a gép, amin már elfut a win7, ennyi az egész, annyival kevesebb, az jó hogy XP-t használ, és azt tartja jónak, akinek nem fut a gépén, és azért vallja azt hogy jobb az xp, mert Neki nem Win7 van... Mellesleg MSDN-re gondoltam én is, amúgy tényleg le járt már az Xp korszak, igazából szerintem, már elég rég, én akkor raktam fel először a Win7-et amikor bétaként adták ki, akkor tényleg kevés dolog futott rajta, de mostmár van olyan játék, esetleg program, amit csak 7-re irnak...

Windows 8 Coming soon :)

Remélem még brutálabb lessz mint a 7

2011. aug. 6. 22:21
 22/30 anonim ***** válasza:

Hogy melyik windows 7 et rakd fel, én azt mondom hogy az Ultimate-val jársz a legjobban de a professionalt is felteheted ahogy gondolod. Ultimate azért jobb mert igaz hogy sok benne a felesleges funkció, de kitudja hogy mikor fogod használni. Másrészt érdemes egy normális verziót letöltened valami elfogadható helyről, és lehetőleg szedj le hozzá valami aktivatort.

A windows XP-t elmondom hogy azért használják sokan mert a windows 7 rendszer igénye túlnagy ahhoz hogy a régi gépeken fusson pl azok számára akik csak netezésre használják. Most nem akarok vitába szállni, de a win xp-nek lejárt már az ideje tudtommal 10 éves op, rendszer ami azért nagyon sokáig bírta le a kalappal előtte, persze elásni sem kell mert vannak még olyan gépek amik még az xp-vel járnak jobban. De az új gépekre már a win 7 ajánlott főleg az új cuccok miatt mert azokat már win 7 re gyártják. Aki windows 7 re akar váltani nyugodtan tegye meg persze ha alkalmas rá a gépe ez fontos!

2011. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

22:16

Az a sok begyöpösödött kb lesz@rja,milyen oprendszer van neki,mert a többség:

1.Nem ért hozzá

2.Nem is akarja érteni

3.Játszik meg netezik amihez jó az XP


Az,hogy lejárt az XP mert 10 éves ostobaság.Nem lesz rosszabb azért mert 10 éves.Egyáltalán nem szabály az,hogy mindig újra kell váltani...

2011. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz rosszabb, mint 10 éve volt, de jobb sem. Win7 sokkal biztonságosabb, sok hülye júzer kisebb valószínűséggel fog spywareket, vírusokat összeszedni, mert alapból nem rendszergazda jogosultságokkal futnak a programok, és remélhetőleg nem fognak igen-t nyomni az UAC ablakon, és ez a biztonsági funkció csak egy a sok közül... Biztonságon kívűl rengeteg apróság van, ami miatt jobb a Vista/7..pl a start menüt nagyon eltalálták, nem kell keresgélni, elég begépelni, hogy mit szeretnél. Van snipping tools, nem kell printscreent paintben kivagdosni (vagy 3rd party appot használni egy képernyőrészlet kivágásához)..tálcán jelzi a folyamatok előrehaladását (progressbar szerűség az ikon hátterében)...hardveresen gyorsított megjelenítés ami real time mutatja az ablak tartalmát a tálcán az ikonok felett "válogatva"..és még sorolhatnám...vagyis biztonságosabb és kényelmesebb a Vista/7, mint az XP...(A Vistát azért elfelejthetjük:))
2011. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Méghogy a Windows 7 biztonságosabb :DDD A szakmai oldalak tele vannak Windows 7-et fikázó témákkal, ez nem működik, az nem működik, ezt nem futtat,azt nem futtat :D miről is beszélünk?


A Windows 7 "védelméről" meg annyit, hogy egy ötéves óvodás feltöri kemény 5 perc alatt, egy profi hackernek két fszvakarásnyi idő se kell...

2011. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ügyesek felétek az 5 éves óvodások...de ebben az esetben gondolom az XP-ket már a bölcsisek törik....egyébként nem a feltöréséről beszéltem, hanem hogy a hülye felhasználók sokkal kevésbé fognak beszedni vírusokat. Lehet hogy neked szar géped van, de a mai hardverekhez win7 kell.
2011. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

K*rvára nem XP vs 7 volt a téma, de akkor leírom a véleményem:

A

kárki akármit mond, ez az xp-win7 téma olyan mintha azt kérdeztük volna 5 éve hogy van aki még win98-at használ?


Régen xp-m volt, szerettem, ment, bármi, ha régi géped van akkor, oké, jó az xp, de egy win7-hez sem kell csúcskategóriás gép...a mai legalapabb megvehető gépen is elfut vígan.


A gépigényről meg annyit hogy nekem alapjáraton 6-700 Megát eszik, mikor feltettem az xp-t oké hogy kb 100-150 megával indított, de a frissítések, srvice packek, 1-2 kényelmi funkció berakása+vírusírtó, tűzfalés rögtön ott volt hogy azis 5-600Megát fogyaszt.


Mellesleg egy mai böngésző többet eszik lassan mint az oprendszer, vagy egy játék, akkor meg nem édesmindegy?.


Az pedig tény hogy a windows 7 az eddigi legstabilabb oprendszer (windowson belül, mielőtt jönnek az osx/linux fanok), az hogy valaki elbassza az nem jelenti azt hogy a windows a szar rögtön.


Laptopomon próbáltam xp-t is 2szer, mindkétszer 3-4 napig bírta, azalatt az antivírus s tűzfal több kártevőt fogott meg mint a win7en 2 év alatt, és ezek után 4.ik napon alapvető problémákkal omlott össze, szal az én gépemre pl totál nem való.


Lényeg az, ha valaki újonnan vesz gépet, akkor úgyis 7et kap rá, vagy azt veszi meg, és a gépigénye ott már nem fog számítani (nem éretm miért kell csúcsgép a win7hez?) akinek xp-je van eredetileg az tegye fel azt, mert ha van egy ingyen oprendszered akkor minek költs újra, a maradék 90% pedig úgyis letorrentezi ingyen.


Akinek régi gépe van az meg ne tegyen rá 7et maradjon xp-nél,régi 400MHz-s celeronomon nekem is az van még, akinek meg játék nem megy/szar a windows, satöbbi, előtte talán nézzen utána hogy mi a probléma, utána süketeljen.


A %-okra ez a válaszom:

[link]

persze hogy 60%-on áll egy oprendszer ami 10 év alatt egyeduralkodó volt tulajdonképpen, sőt fogják is sokan használni még évekig. Sőt, 2006-ig még a 98-at is sokan használták, érdekes cikk itt:

[link]

Idézet:

"Microsoft azt javasolja, frissítsenek XP-re - bár az újabbik verzió jóval nagyobb hardverigénnyel bír elődjénél"...ez ma már viccesen hangzik.


Amelyik "okos" meg a service packeke alapján érvel hogy 3:1 annak annyit mondnék hogy mindkettő oprendszerhez adják folyamatosan a frissítéseket...de ha te ez alapján érvelsz, az nagyban mutatja hogy 0 hozzáértéssel rendelkezel.


Biztonság szempontjából pedig mind az XP, mind a 7 nem ér semmit ha nem használod a megfelelő biztonsági programokat, tűzfalat, frissítéseket, vírusírtókat, és nem kattitngatsz minden facebookos linkre....ezt úgy kell nézni, hogy a lakásodba is bemegy bárki ha nem zárod kulcsra az ajtót.


Összegezve:

Az XP egy 10 éves rendszer, 8-10 éves gépeken, ha a gépigényed nem éri el a win7 minimumát használj XP-t, ha XP-s telepítőlemezed van akkor is használd azt mert legális (aki meg lopja az oprendszert mit pofázik? azt szedi le amelyiket akarja...), ha újratelepítesz/új géped van jöhet a 7, kész, ez a váltsak-ne váltsak anno nagy dolog volt XP-nél is (mégis most mindenki örül neki), most ugyanúgy vannak ellenzői a 7-nek is.


Remlélem eléggé kifejtettem mindent, ez a téma téma legyen lezárva örökre, ÁMEN!

2011. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 zsomkovacs ***** válasza:

De jó nekem, hogy begyöpösödött vagyok, csak mert használok még XP-t... Igaz, hogy miután elég sok jót hallottam a Win7-ről, első dolgom volt memóriát bővíteni és felrakni az RC1 verziót... Azóta van másik (legális) Win7 a gépemen...


Win7 és a biztonság:

Lehet, hogy nem rendszergazda módban futnak a programok, de egy pár soros scripttel teljes hozzáférést lehet adni egy fájlhoz. Az UAC nálam kiírta, hogy az UAC nem megbízható forrásból származik, ezért azt letiltotta. Inkább nem kapcsoltam vissza... (Tegyük hozzá, hogy nálam a Win7 amúgy sem érintkezik a külvilággal, csak az XP-n keresztül, azon meg van vírusirtó meg minden, ami kell.)


A Win7 start menüje nekem nagyon nem tetszik... De ez mondjuk csak az én ízlésem, nem a Win7 hibája. A Paint viszont szerintem sokkal kevésbé használható, mint az XP alatt volt...

Az a progressbar szerűség meg a hardveres gyorsítás ellenben tényleg jó.


A vírusokról annyit, hogy amíg a felhasználó leállítja a tűzfalat, mert mindenféléket kiírt a gép, meg pittyegett is, és az zavarja, addig tökmindegy, mi van a Windowsban...

2011. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én Windows7-től a túl sok RAM használat miatt féltem, XP nekem kevesett evett, utána Ultimate-et feltettem, speciel nekem az Ultimate ette rendesen a RAM-ot, utána vissza XP, majd rátettem a Professional-t (32 bit), amivel abszolút megvagyok elégedve, NOD32 és Xfire alatt 2 gb. RAM-ból 20%-ot evett! XP-nél nálam csak egy picit volt kevesebb! Jó ez a Professional, én ajánlom! :)
2011. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

7:25, ismerd már be, hogy a Windows 7 "biztonsági rendszere" egy hordó fos. A Microsoft alkotta védelmet a leghülyébb spyware/adware is röhögve képes kikerülni, pontosan, mert a beépített vírusirtó olyan, amilyen. A hülye felhasználó még Linuksz alá is képes lesz vírust begyüjteni, nem kell ehhez Windows 7.


A Windows 7 már az elnevezésénél el lett kúrva (nem kicsit...nagyon), ugyanis rohadtul nem a hetedik Windows. És továbbra is fenntartom, hogy instabil, kötekedős oprendszer.


Szar gépem van? Lássuk csak...AMD Athlon ×2 3000, 2 GB RAM, GeForce GTX 8800 Ultra, Sound Blaster X-Fi Fatal1ty, Samsung 500 gigás merevlemez....de biztos szar a gépem, igazad van :D

2011. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!