Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntuval tapasztalatok?

Ubuntuval tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kérdés adott, kinek mi a tapasztalata vele, pro és kontra (játékok kilőve, csak alap dolgokra használt gép)...11.04 ubiról lenne szó.
2011. aug. 8. 19:45
 1/4 TBa ***** válasza:

Bátyám, illetve én elég régóta használjuk az Ubuntut itthon.


A 11.04-es változat az új tálca miatt nem tetszik személy szerint nekem, ezért is maradtam a 10.10-nél. De bejelentkezésnél meg lehet változtatni az asztali környezetet.


Remek kis rendszer, én Windows 7-ről váltottam át és tapasztalataim szerint gyorsabb a betöltési ideje, az alapvető sebessége, jobban kezeli a hálózatokat és ami szerintem a legjobb dolog, hogy nem kell félni a vírusoktól. :)


Egyszerű és nagyszerű, mint szokták írni. :D


És most a negatív dolgok:

Nem minden program támogatott. Pl photoshop

(de viszont megvan az ubuntu változata , a gimp)


Ajánlani tudom csak. Próbáld ki esetleg először a live módot.

2011. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb 2 hétig szenvedtem vele.

Pro:

szép, biztonságos (talán túlságosan), free, gyors.

Kontra:

Nem tudtam kihasználni az ősrégi geforce mx440 vga felbontásait. Turkálni kell terminálban, mire hajlandó megjeleníteni az összes lehetséges felbontást, és még akkor sem működik.

USB wifi stick-et nem hajlandó kezelni.

MSN csak szöveges üzenettel átjárható windows-os partnerrel.

Feltettem a skype-ot, azóta nem volt net bekapcsoláskor, csak egy kis terminálozás után. 3 nap alatt fejtették meg a guruk.

Szóval mindig, mire megoldódott egy probléma, jött helyére másik.

Ez csak a saját tapasztalat. Olvass bele néhány topikba:

[link]

Sokat elárul!

2011. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TBa ***** válasza:

Msn helyett van szerintem jobb megoldás: Emesene.

Skype tökéletesen fut, úgyhogy nem értem mi gond volt vele.


Ami gáz, valóban a hardverkezelés, de a 11.04-nek jobb a hardverfelismerése, mint a Win 7-nek.

2011. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy jobb az emesene, bár nem tudom miben tud jobb lenni, Csak egy win-es partnerrel nem tudsz videobeszélgetni.

Egyébként meg a fórumuk mindent elmond. ubuntu.hu.

2011. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!