Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan ingyen letölthető...

Van olyan ingyen letölthető képszerkesztő, amivel lehet olyan képeket csinálni, hogy pl az egész kép szürke, csak egyvalami színes?

Figyelt kérdés
Vagy kivenni vkit vagy vmit egy képről... És ha van, melyik az? :D
2011. aug. 10. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Például a GIMP-pel: [link]


Gyors-maszkolásos módszerrel szürke/színes kép készítése:

Megnyitod a képet, Shift + q, átváltod fehér színűre az ecsetet, és letörlöd vele a piros árnyalatot onnan, ahol színesen szeretnéd hagyni, feketével vissza tudod pirosítani, ha túlmentél.

Ha kész, akkor Shift + q újra, majd kijelölés/invertálás, majd színek/árnyalat-telítettség és a telítettséget vedd le teljesen, és készen is van.

2011. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első trükkre (hogy egy valami maradjon színes) a gimp tökéletesen megfelel és ingyenes. Ahhoz hogy valakit kivegyél a képről, valamit a helyére kellene tenni. Csak nem akarsz a helyén egy fehér lyukat. :) Na ehhez kell egy ugyan ott és ugyan abban az időben készített másik kép lehetőleg állványról készítve, másképp nehéz lesz a mögötte levő részeket pótolni, legfeljebb ha egy egyszínű vagy szabályos mintázatú fal előtt áll az akit el kell tüntetni, de még akkor is macerás.
2011. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ezt még a Photo Filtre is tudja :


http://www.youtube.com/watch?v=iwUA0g1mHjY

2011. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!! :D csináltam is egy színes-szürke képet, már csak annyi a kérdésem, hogy ugyan mentettem, de csak a programmal tudom megnyitni, úgy nem, ahogy általában a képeket szoktam... rosszul csináltam valamit? :/
2011. aug. 10. 18:38
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, megoldottam :D csak JPEG fájltípusba kell menteni :)
2011. aug. 10. 18:41
 6/6 anonim válasza:
.
2017. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!