Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet 3D-s...

Milyen programmal lehet 3D-s mozgóképet csinálni?

Figyelt kérdés
Találtam egy 3D Studio Max nevű programot... arrol mi a véleményetek? lehet vele mozgóképet is csinálni vagy olyan mint a photoshop csak 3D-ben? milyen programmal lehet megcsinálni h mozogjon?
2011. aug. 10. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A 3D Studio Max helyett inkább az ingyenes Blender ( [link] ).

Mind a kettővel lehet mozgó és álló képet csinálni.

Blenderrel készült animációk:

http://www.youtube.com/watch?v=XSGBVzeBUbk

http://www.youtube.com/watch?v=M4yCwlDxPtY

Nagyon nagyon sok gyakorlást és szabadidőt igényelnek ezek a programok.

2011. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát a 3dsmax a az egyik legjobb, ez nem kérdés. De vannak alternatívák: Maya, XSI, Cinema4D, Blender. Ezek amik komolyabbak. Amilyen animációkat az előző válaszoló linkelt, na azokat kb. el lehet felejteni. Azokat nem egy ember csinálja és mellesleg nem kis költségvetéssel. Már ha csak a számítógépek árát számoljuk, az is rengeteg pénz. Én viszonylag sokat foglalkoztam a 3dsmaxxal, jó program, de sok hiányossággal. Egy animációhoz azonban sok program kell. Ha gondolod bővebben is kifejthetem, de mindenesetre nem az animációval kell kezdeni, az már csak a csúcs. Modellezés, textúrázás, bevilágítás, renderelés ezekben mind profinak kell lenni.
2011. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! kezdésnek megfelel akkor a 3d studio max ugye?
2011. aug. 10. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3D Studio Max több mint fél millió forint, szerintem inkább az ingyenessel kéne kezdeni...
2011. aug. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
letöltöttem egy verziót, de nagyon bonyolultnak tűnik a program... eddig egy teáskannát tudtam rajzolni:D
2011. aug. 11. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!