Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítik a stop motion...

Hogyan készítik a stop motion videókat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hány fénykép van egy másodpercben, és például az esést, repülést hogyan oldják meg, milyen felbontásban készülnek a képek.

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 15. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs megszabva semmi. Minél több képet sűrítenek egy másodpercre, annál gördülékenyebb lehet (hiszen a videó is ~25-30 képet tartalmaz másodpercenként). Kevesebb kép esetén pedig szaggatottabb a mozgás.

A felbontás is olyan, amilyet a készítő gép teljesíteni tud, ha 1megapixel akkor 1, ha 20 akkor 20 is lehet.


Az esés és zuhanás szerintem jó megvilágítás esetén rövid záridős sorozatképpel megoldható.

2011. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Levegőben lévő tárgyakra láttam olyan megoldásokat, hogy:


- simán átlátszó zsinórt használnak vagy olyat, ami egy színű a háttérrel

- üvegre vagy valami átlátszóra teszik a tárgyat

- olyan szögből veszik fel a tárgyat, hogy az úgy nézzen ki, mintha a levegőben lenne, pedig igazából a földön van (ehhez a megvilágításnak is jónak kell lennie)

- utólagosan kiszerkesztik a tárgyat fenntartó eszközt a képről (én is így szoktam)

- esetleg bluescreen-nel kicserélik a hátteret, vagy kivágják as képről a tárgyat, és úgy illesztik rá egy meglévő háttérre

2011. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!