Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 multimédia mért...

Gezabela kérdése:

Windows 7 multimédia mért bolondul meg? (Igazi rejtély)

Figyelt kérdés

Laptop, eredeti gyártó által telepített magyar Windows 7 Home Premium. Alapvetően üzemel is a hardver szoftver páros csak zenéknél és videóknál bolondul meg kicsit. Csupán némi idegesítő szépséghiba amikor a user kommunikálna a szoftverekkel.


Zene:

Winamp 5.6, fut a zenelista, ez lerakva tálcára. Én naivan gépelek szövegszerkesztőbe és bár a szövegszerkéztőbe adok parancsot, véletlenszerűen a Winamp értelmezi a gyorsbillentyűket és akaratom ellenére lépteti a számokat. MIÉRT? (kipróbáltam a „hazai” Windows médiacenterrel, ugyanez.) - Igen, mire ezt begépeltem pontosan 8-szor váltott a huncut.


Video:

Adott két avi egy mappába. A.avi indít, idővel megállítom, dupla klikk hogy kilépjek a teljesképerenyőből. Pisi-kaki, dupla klikk, kb 5 percig probléma nélkül játssza, majd fogja magát és derekasan továbbugrik B.avi-ra. (lejátszótól független mindnél csinálja). Ellenben ha egy mappában csak egy avi van akkor mert nem tud hova ugrani, probléma nincs. (De ez nem magyarázza mi a franc baja van...MITŐL bolondul meg?)


Ötletek? :)


2011. aug. 18. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Vírus
2011. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Új laptopnál, máris? Azért a windows még nem vírus, bármennyire szidják is :) (a NOD32 pedig folyamatosan figyelt, nem is beszélve az oprendszer önvédelméről és frissítéseiről)


Ugyan, azért ennél kreatívabb és mélyebb tippekre gondoltam :P

2011. aug. 19. 00:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyorsbillentyűket a Windows 7 globálisan értelmezi (minden futó és aktív programra). A laptop gyártója által adott meghajtóprogramban állítható a gyorsbillentyű működése, de nem minden típus támogatja a szelektált működést.

Avi; kodek-gyanús. A legújabb videokodekeket fel kellene telepíteni. (vagy VLC, mert az sajátot használ)

Ha nem segít, akkor az A.avi valószínűleg szerkezetlileg hibás.

2011. aug. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Ilyesmire gondoltam :) Lenovo laptopról van szó, átfutottam a gyári illesztőket de billentyűzetet nem találtam közöttük (vagy csak béna voltam és vak)...hardvereknél lecsekkolva pedig azt állítja hogy Microsoft cucc kommunikál a billentyűzettel. Esetleg a windowsnak nem lehet megmondani hogy ne általánosítson?(átnyálaztam a vezérlőpultot de minden van csak globális pipa nincs :P)


Kódek volt a baja, fene a formáját. Köszi :)

2011. aug. 19. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!