Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux mennyire biztonságos...

A Linux mennyire biztonságos ha Windows alkalmazásokat futtatunk?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve álltam át Linux-ra és imádom.Rengeteget olvastam arról hogy mennyire biztonságos és miért..Viszont azt vettem észre hogy sok hazai és külföldi Linux felhasználó is aggodalmaskodik a Windows alkalmazások miatt,illetve az azokat futtató programok miatt mint a Wine.


Az lenne a kérdésem hogy van bármi féle ok az aggodalomra ha Windows alkalmazásokat futtatunk?Ha igen miért?


Valamint mennyire biztonságos vagy veszélyes jelszóval védett Windows alkalmazásokat futtatni Linuxon?

Gondolok itt például a Steam-re vagy MMO játékokra mint a World of Warcraft,Star Trek Online vagy Guild Wars.

Mekkora az esély hogy az ilyen alkalmazásokhoz tartozó jelszavaimat,account információimat el lopják Linux-on?

Nagyobb az esély rá mint Windows-on?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 20. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nagy rá az esély, hogy bárkit is érdekeljen a játékokhoz a jelszavad. :)


Amúgy a Wine nem 100%ban kompatibilis még a Windowssal, és ez az alacsony szintű függvényekre mégjobban igaz. A kémprogramok általában ezeket használják, szóval egy picivel biztonságosabb mint Windowson. Valamint képtelenek magukat láthatatlanul beépíteni a rendszerbe (mivel a Windows biztonsági rései használhatatlanok a Windows hiányában :D), szóval indításkor szinte biztos, hogy nem fognak beindulni.


De semmi sem 100%ig biztonságos. :)


Amúgy a Wine-t soha se futtatsd rootként!

2011. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Hát nem is annyira magát a játékokat féltem,hanem a pénzem...Például Steam-re mindég fel rakok egy kevéske pénzt így össze spórolva egy esetleges game-re ami ha felkelti az érdeklődésem meg tudjam venni..Nah most ha elcsórják a jelszót,akkor azzal a pénzt is amit feltöltöttem a megvásárolt játékokról nem is beszélve.Vagy ott a Star Trek Onine,azon ki akadtam...Az egy dolog hogy megvettem pár napja,de kötelezően elő kellett fizessek minimum egy hónapra ahhoz hogy aktiválni tudjam az accountomat.Viszont mivel kaptam egy hónapot íngyen a vásárlással,így a havi díjat majd csak az ingyen hónap lejárta után ollózzák le a számlámról.Addig is a bank kártya információmat becsületesen tárolja a Cryptik.Így ha valaki megszerezné az STO jelszavam,akkor szépen vásárolgathatna az én kártyámmal a Cryptik-től.

A bank kártya adatot törölni vagy a havi díjat vissza mondani nem tudom,mert akkor törlik az accountomat hiába az egy hónap "ingyen"..



Szóval ilyesmitől tartok jobban,persze a játékok is fontosak elvégre az is pénz...Jó persze kinek kell a játékom,de soha nem lehet tudni..Kevesebbért is törték már fel accountomat péládul 1 éve a Runes of Magic accountomat aminek a hatására döntöttem úgy hogy le váltom a Windows-t,csak a Windows-os játékokat nem sikerült eddig x)

2011. aug. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!