Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen config. Sys-t és...

Milyen config. Sys-t és autoexec. Bat-ot írjak win311 vagy Win98 telepítéshez?

Figyelt kérdés

van egy USB-eszközöm MS-DOS 7.1-el (kezeli a FAT32-öt), erre szeretnék Win311-et tenni, vagy Win98-at. Egyik telepítő sem megy. A Win311-nek nincs elég hagyományos memória, a Win98-nál meg az EMM386 letiltja a gépet.


Próbáltam virtualboxban is, de pontosan ugyanezeket a hibákat dobja ki.


nemrég kiírtam a kérdést, mr nem nézi senki, de nem jött ÉRTELMES válasz.


2011. aug. 28. 15:58
 1/3 zsomkovacs ***** válasza:

Nem tudom, miért nem volt értelmes, amit múltkor leírtam (miszerint a HIMEM.SYS-t meg az EMM386.EXE-t kell betölteni), illetve hogy miért nem írtál akkor privátot, ahogy kértem, de mindegy.


MS-DOS 5.0-ra rakd fel a Win3.11-et, azzal biztos jó.

Nálam a rendszerfájlok elérési útja c:\win311 lesz, ezt írd át arra, ami neked kell...


A config.sys-be írd be:

device=c:\win311\himem.sys

device=c:\win311\emm386.exe 4096 ram

dos=high,umb

devicehigh=c:\win311\mouse.sys

buffers=20

2011. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Config.sys-ben az EMM386 elé írd be: REM
2011. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a himem.sys és az emm386 be voltak töltve, de még akkor sem indult el, amikor a mem parancs szerint 613 kbyte conventional memória votl szabad.


a gyanúm az, hogy túl sok neki az MS-DOS 7.1 (ez már a FAT32-t is kezeli, ami ált a DOSnak nem szokása, meg tele van olyanokkal, hogy hoszsúfájlnév támogatás meg ilyesmik.)

2011. aug. 30. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!