Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a számítógép...

Hogyan lehet a számítógép bekapcsolásakor induló, felesleges programokat- amik lassítják a gépet-, kikapcsolni?

Figyelt kérdés
Futtatás-msconfig -ot ismerem, de egyszerűen nem találom köztük pl. Skype-ot, ASC-t, OVI-t. Olyan listát ad be msconfig után, szerintem régen nem volt ennyiféle dolog a gépemen... Fele leállítva, fele fut.. Tényleg kell minden? Egyébként, amit ki akarok kapcsolni, az nincsen ott.. Vagy vak vagyok?
2011. szept. 8. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken a helyeken kell keresgélni:

msconfig (kipipálva)

Start menü -> Indítópult (töröld az ikonját innen annak, amit nem akarsz indítani)

Továbbá Sajátgépre jobb klikk -> Kezelés -> Szolgáltatások és kiszolgálói alkalmazások -> Szolgáltatások -> kikeresed ami nem kell -> jobb katt -> tulajdonságok és az indítást manuálisra állítod.


De a legtsztább magukban a programokban kikapcsolni az automata indítást, így biztosan nem fog visszakapcsolódni. Csak akkor túrj a rendszerbe, ha a program nem engedi ezt kikapcsolni. (nekem pl a Hamachi nem engedte).

2011. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

használd ezt, [link]

kilistázza a futó folyamatokat és ami nem kell egyszerűen, törölheted.

2011. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Revo Uninstaller ingyenes program, Eszközök menüpontjában: Optimalizálás > Aut. Indításkezelő panelen:

[link]

kiveszed a bejelölést, vagy jobb klikk és törlöd azok elöl a programok elöl amiket nem akarsz elindítani a Winfossal...


vagy uez, megoldható a Glary Utilities (ingyenes) progival is, hasonló képpen:

Optimálás menü > Indítópult kezelő

[link]

2011. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Advanced System Care 4. Szedd le. Van benne indítópult kezelő és sok más nyalánkság :) Szerintem elengedhetetlen program a windows mellé.
2011. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

erre "szakosodot" mini-alkalmazásokkal.

pl.

Quick Startup (magyar, ingyenes)

[link]


vagy:

EF StartUp Manager 2.4.2 (magyar, ingyenes)

[link]

2011. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Az érdekelne még, ti hogyan és milyen programokat késleltettek, állítotok be ilyen progiknál? Most kivettem a pipákat, de látom és hallottam róla, h csúsztatni is lehet a progik indulását. H ne egyszerre történjen és terhelje, azaz lassítsa meg nagyon a gépet induláskor.

2011. szept. 22. 10:16
 8/8 anonim válasza:

[link]

itt az autoruns nevű programot rendszergazdaként futtasd és onnan csak pipálgatsz...

2015. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!