Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Open office...

Hogyan lehet Open office Writer-ben több szövegdobozt kijelölni egyszerre?

Figyelt kérdés
Ha a kijelölés megvan, szeretném őket csoportba foglalni. Gondolom akkor, az ennek megfelelő parancsot már tudom használni. Köszi a választ előre is!
2011. szept. 8. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kijelölés: a Shift gomb lenyomása mellett kell rákattintani a szövegdobozokra.


Csoportosítás: kijelölés után az egyik szövegdobozon jobb egérgombbal(jobbkezes beállítás esetén) kattintva a megjelenő környezeti menüben a Csoportosítás almenüben Csoportosítás pont.

(Vagy akár a Menüsávon lévő Formátum menüben is elvégezhető ehhez hasonlóan).

2011. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem működik. Amikor a word-ben dolgoztam a file-n ott valóban szövegdobozként lehetett így kijelölni, de a writer-ban megnyitva így nem nem tudom megtenni. A writer beszúrás menüjében csak keret beszúrására van lehetőség, itt úgy látszik keretként kezeli a szövegdobozokat. Tehát akkor a kérdésem is erre vonatkozna, hogy több keretet hogyan lehet kijelöli / csoportosítani egynek.

Ha már itt tartunk azt is megkérdezném hogy egy keretet hogyan lehet duplikálni. Egyenlőre csak a ctr+c ctr+v megoldás működik, de ez sokszor eléggé pontatlanul.


Ctr+d a writer-ben nincsen, mint ahogy word-ben van?


Köszi a további választ!

2011. szept. 9. 08:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem és kerettel tényleg nem megy.

Viszont én nem keretet használtam amikor kipróbáltam a fentebb írtakat.

Van lehetőség rendes szövegdobozok beszúrására: Nézet menü -> Eszköztárak -> Rajz

Ekkor megjelenik egy új eszköztár amin a T betűvel jelölt "Szöveg" feliratú gomb rendes szövegdoboz készítését teszi lehetővé, ezeket már a fenti módon lehet kijelölni és csoportosítani.

(A két program valószínűleg eltérően kezeli a szövegdobozokat és azért van keret az OpenOffice.org-gal megnyitott Word dokumentumokban.)


A Ctrl+D az OpenOffice.org-ban vagy LibreOffice-ban a kettős aláhúzásnak a bill. kombinációja, a Word-ös Ctrl+D kombinációnak úgy tudom, hogy nincs kombinációja alapból, de az Eszközök->Testreszabás... Billentyűzet ablakban bármikor át lehet állítani a billentyűzetkombinációk jelentését tetszés szerint.

2011. szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így működik köszönöm, csak a duplikációra nem jöttem rá hogy kell csinálni.


Még egy kérdés: A horgony szerű szimbólum (horony) mire való? Ha egy szövegdobozt hozok létre, vele együtt feljön az a jel. Azon lehet állítani valamit van csak egy statikus jel?


Üdv, J.

2011. szept. 9. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A horgony segítségével lehet rögzíteni egy objektumot: pl. a szövegdobozt rögzítjük egy bekezdéshez és a bekezdés elé beszúrunk még egy bekezdést, akkor az előző bekezdés lejjebb kerül, de vele együtt a szöveg doboz is.
2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!