Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Acer laptopra hogyan érdemes...

BubbleBumm kérdése:

Acer laptopra hogyan érdemes Windows XP-t telepítenem?

Figyelt kérdés

Eredeti Windows Vista OS-el kaptam a laptopom (Acer Aspire 6920G) és körülbelül egy jó 7-8 hónapja eredeti Win7 Ultimate alatt fut. Sajnos pár program illetve játék nem megy el rajta rendesen (Livestream Procaster, Sims 3, stb). Livestream-nél kevesellte a gépigényt (de legfőképpen a CPU-t), Sims 3 pedig óráig ment. Asztali gépen még nem próbáltam a Win7-t, csak XP-t, és megvagyok vele elégedve.

Íme az adatok:

Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU - T5800 @ 2GHZ 800MHz

3GB DDR2

1791MB NVIDIA GeForce 9500M GS TurboCache <- Ezeket tudtam kivenni a lekopott matricáról ami rajta van.


Hogyan lehetne rátelepíteni XP-t? Kell külön működő XP verzió rá?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. szept. 10. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy mennyiségi licences XP. Letöltöd a 6 részből álló fájlt, majd kicsomagolod WinRAR -ral. Lesz ezáltal egy ISO lemezképed. Kiírod egy CD -re "Disk Image" -ként (nem máshogy, vagy más fajta adatként!). A laptopba, egyből miután megnyomtad a bekapcsoló gombot, berakod a lemez, és BOOT -olni fog a CD -ről, ha minden igaz. Ha nem, a BIOS -ban kell turkálni, és beállítani a CD/DVD meghajtót elsődleges BOOT eszköznek. Innentől már menni fog egyedül is. Nagyon fontos, hogy a mostani Windows 7 partíciójára telepítsd az XP -t, a telepítő formázni fogja, amit te megadsz neki, partíciót a lehetségesek közül. Ha telepítetted, beírod a termékkulcsot (kérni fogja), a linken fogsz találni, amit küldtem. Körülbelül ennyi.

2011. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

hogy érted ezt most? a windows 7 melé szerenél xpt felteni?

mert ha nem egyszerüen feltelepited cd röl

mented adatokat elöte persze

viszont ha gépigényt hiányolta az mért lene töb xp alat?

kompatibilitási módba probáltad?

és sims 3 mi az hogy egy órát ment? utána nem indult el töbet?

és a masik az pontosan mit hiányolt?

sim 3 "mai" játek szóval win7 en simán kel menie

xp n se lesz job a helyzet szerintem de probáld ki ha az tetszik

2011. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszont a laptopok nem igazán játekra vanak

jól tisztisd ki vagy tisztotasd ki

es jól tudjon szelözni

lehet kapni laptop hütöket is

2011. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen a linket! Első lesz hogy letöltöm!


2. Win7 rendszer alatt egyes programok laggolva vagy egyáltalán nem futnak, ilyen például a Livestream Procaster illetve a Sims 3. Mondjuk, az is igaz, hogy Win7 alatt nagyobb a gépigény, azoknak meg a laptopom nem igazán felel meg. Ezért szeretnék XP-re váltani, hogy simábban fusson minden.

2011. szept. 10. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:
penriveról a legkönnyebb legggyorsab és lehet integrálni is !
2014. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!