Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell elvarrni a GIMP-be...

Hogyan kell elvarrni a GIMP-ben a "cérnaszálat"?

Figyelt kérdés

Gimp 2.6.11-ben - most használom először - a szabadkézi kijelöléssel (lasszó) körbe rajzoltam egy kimásolandó területet, majd a szerkesztés/másolás menüpontot akartam használni.

A kijelölő vonal "cérna" mindig követi a kurzort.


2011. szept. 12. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
gimp.hu olvass sokat :)
2011. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez az a tipikus válasz, amitől a kezdők tábora - gondolom vagyunk néhányan - reszket.Én ha haladó lennék, a pofámról sülne le a bőr, ilyen flegma, kioktató választ adjak egy - mondjuk ugy keveset olvasó, de tanulni vágyó, kérdezőnek.

Mit gondolsz Te agyagyurt válaszoló, ha a "cérnaszálat" el tudnám vágni, akkor idehoztam volna a kérdésemet? Biztos, hogy nem.A pc-k teremtője mentsen meg minden kérdezőt az ilyen válaszoktól.Csak azt nem tudom ha ö - a válaszolóm a - kérdésére ilyen választ kap, mit kezd vele? Előveszi Marx a Tőké-jét? Szóval elképesztő tudással rendelkező honfitársaink vannak.

2011. szept. 12. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg a kézikönyvet elolvasni nem hátrány.

Ha tanulni akarsz akkor azzal kellene talán kezdeni.

2011. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vagyokakilehetek ***** válasza:

1. ha valamit nem tudsz a gimpben megcsinálni akkor nyomd meg az F1 gombot. bejön egy kérdés hogy online megnézed e a segítséget. igaz angol de attól még megnézhető(google lényegében le is fordítja még ha sajátságos is a nyelvezete :D)


2. de a súgóban is van rész ahol elnavigál egy kis segítségre.


3. google a barátod. 1 másodperc és adja a találatot hogy hol van fórum hol van kézikönyv


4. google ad találatot arra is hogyan kell megcsinálni bizonyos dolgokat. például lasszóval

[link]


vagy ilyen találatok

[link]


de valóban igaz nehéz megtalálni(be kell gépelni)


de nem bántani akarlak. azt megtette az előbbi kommentelő.


igaz nem használom a gimpet de feltettem és megpróbáltam azt amit leírtál. vagyis egy képen lasszóval elkezdtem kijelölni egy területet. ahhoz hogy a szerkesztés/másolás menüpontot elérd előbb be kell fejezni a kijelölt területet. vagyis a kezdő és a végpontnak össze is kellene érni. akkor már nem húzza az általad cérnaszálnak mondott szaggatott kijelölő vonalat.


biztos vannak okosabb emberek nálam akik ezt jobban ismerik. (én csak kipróbáltam) de keresni attól még tényleg lehet a gúgliban.


tessék egy igen fontos infó a kérdésedre.

A Lasszó vagy Szabadkézi kijelölés (Free-hand selection tool)


Egy alakzatot úgy jelölhetünk ki vele, hogy szabad kézzel körberajzoljuk az alakját A kijelölést úgy tudjuk lezárni, hogy a vonal kezdetét és a végét összekötjük. Ha nem zárjuk le a kijelölést, a lasszó fogja azt megtenni.


Ritkán sikerül egy komplex alakot egyetlen eszköz segítségével kijelölnünk. A lasszó kiváló eszköz a kijelölések pontosítására. Ha észrevesszük, hogy néhány pixel kimaradt, vagy annyival többet jelöltünk ki, használjuk a lasszót a Shift vagy a Ctrl billentyűkkel.


hogy ezt hol is találtam meg?? ( jelzem nem ismerem GIMP-et) hát a gúglin. 1 perc se volt.

[link]


[link]


tessék....

2011. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

08:09

Köszönöm.Te király vagy!

Kérlek őrizd meg - válaszaidban - azt a higgadtságot, részletességet, ahogy nekem irtál.Sajnos sokan nem veszik figyelembe: egy kezdő is szeretne minnél többet megtudni abból a tudáshalmazból, ami körülötte van.Kézikönyveket vehettem volna tonnaszámra, de abból nem valószinű, hogy megtudtam volna az adott kérdésemre mindazt, amit Te - igen szemléletesen - leirtál.Azt már tudom, hogy a "Google" a barátom, csak nem mindegy, hogyan kérdezek tőle.

Ez az oldal is - többek között - azt a célt szolgálja, hogy a nemtudókat kisegitse az, aki a megszerzett tudását szivesen átadja.Te ez utóbbiak közé tartozol.Nem bántásként emlitem az előző válaszolómat, Ö más oldalról közelitette meg a kérdést, amivel nem mentem semmire. Csak felbosszantott.

üdvözöllek

tamás

2011. szept. 15. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!