Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol találhatok Autodesk 3ds...

Hol találhatok Autodesk 3ds Max-hoz magyar nyelvű segítséget?

Figyelt kérdés

Egy tutorial kéne magyar nyelven, mert nemértek még a progihoz, de szeretném legalább kezdő szinten megtanulni a tervezés alapjait ezzel a progival, csak a kezelőfelületet sem értem nagyon :S


köszi előre is :)


2011. szept. 13. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a félreértések elkerülése végett, a 3dsmax nem tervezésre való, hanem látványtervek, animációk, stb elkészítése. Mérethelyes modellezésre szinte nincs is lehetőség, csak nagyon körülményesen. Tervezésre az Cad, Inventor, Pro/E valók.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, nézz körül a world3d.hu -n ott le van írva pár alap és kevésbe alap dolog. Valamint a fórumokon is segítenek, ha szerencséd van.

2011. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, bocs erre gondoltam én is :P
2011. szept. 13. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Válaszoló!

Nem tudom, miért gondolod, hogy nagyon nehézkes mérethelyesen tervezni vele. Én rengeteg scene-t készítek tervrajzok alapján, és semmi nehézség nincs a mérethelyes, méretarányos tervezéssel. Pl. ha egy megrendelőnek, pont azért van szüksége egy ház látványtervére, hogy lássa, hogy a bútorokat, hogyan lehet majd a házban elhelyezni, elrendezni, vagy az szeretné látni, hogy mikor milyen fényviszonyok fognak lenni az épületben, akkor maximális mérnöki pontosságra van szükség.

Kérdező!

Fórumokból és szimplán tutorialokból az alkalmazás megfelelő szintű használatát nem fogod tudni elsajátítani, mivel ez az alkalmazás nagyon összetett. Első körben szerezd be a 3D Studio Max Biblia I-II. kötetét! Ebből az alapokat meg lehet tanulni.

Utána viszont az angol könyveket leírásokat célszerű bújni, mivel csak azokból tudod továbbfejleszteni magad igazán. A renderelő motorok használatáról normális magyar nyelvű leírások nem is léteznek.

A neten található tutorialok rendszerint angol nyelven érhetők el, és azokból nem fogsz átfogó ismeretekre szert tenni, csak adott célfeladatok megoldására mutatnak rá ezek az oktatóanyagok.

2011. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!