Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek Gentoo vagy FreeBSD?

Szerintetek Gentoo vagy FreeBSD?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Mihez?:)

Ubuntu szerintem:)

ez a ketö inkáb servere jó ott meg neked kel igazán dönteni probáld ki mindketöt olvas utána

én othon egyiket se használnám

(servere meg valami erösebet tenék

bár ezek se gyengék)

/mármint több lehetöség legyen bene/

2011. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, a szempontot elfelejtettem megemlíteni. Optimalizálhatóság. Minél jobban tudja kihasználni a gép erőforrásait. Példaul a Gentoo esetében már kivitelezhető, hogy a -march=native beállításával pontosan olyanra fordítsa a programokat ami a legoptimaálisabb. De mivel a BSD és a Gentoo nagyon hasonlít egymásra a csomagkezelőjük tekintetében, ezért nem tudom, hogy melyik az optimalizálhatóbb. De nem csak a programfordítás, hanem a kernel is szempont számomra. Melyikkel használná ki jobban a gépet?
2011. szept. 14. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi tapasztalatod van UNIX/Linux téren?
2011. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából két évnyi. Még a 9.10-es ubival kezdtem illetve annak egy jólkonfigolt változatával az Andromeda-val. Később kisérleteztem gentooval suse-val, pár feladatot csináltam, mint tftp, dhcp, nfs, ssh, pxe beállítása, fordatgattam programokat hagyományos módon is, portage-el is, meg persze kernelt is genkernellel is és menuconfiggal is. A kernel bekonfigurálásában még nem vagyok jó, tehát nem tudom, hogy melyik opciókat érdemes egyes gépekhez be, vagy kikapcsolni. Mindenesetre olyan szinten vagyok, hogy ne zavarjon az, ha kézzel kell csinálni ezt-azt és nincs autokonfig. Azért persze mindazonáltal, hogy működőképesek a olgok amiket csinálok nem mindíg vagyok benne biztos, hogy a legszakszerűbb a munkám.
2011. szept. 14. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz bármelyikkel. De talán inkább Gentoo.
2011. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!