Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "Game Maker" vs "Game Editor"?

"Game Maker" vs "Game Editor"?

Figyelt kérdés
Ha már választanom kell akkor a jobbikat :)
2011. szept. 15. 22:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Akinek van tapasztalata az írjon pliz.
2011. szept. 16. 15:00
 2/5 anonim válasza:

Nekem meg van a Game Maker 8. Igen jó program, és elég egyszerü. Ha egyszer rájössz, hogy müködik (youtube-on vannak tutorialok) és ha tudsz angolul, elég hamar bele jössz. Bármilyen játékot lehet vele készíteni, amit csak el tudsz képzelni (amennyire én tudom, már pedig legalább 1 éve megvan).

Game Maker 8-tel lehet 3D-s játékot is csinálni.(és multiplayert is)

Game Editorral viszont lehet pl. iPhone-ra

, vagy más hasonló eszközökre is játékokat készíteni (amiket GM-el azt hiszem nem).

A Game Makert mindenesetre próbáld ki, de szerintem a Game Editort is.

Remélem, segítettem.

:)

2011. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szotyi41 ***** válasza:
game makerrel 3d játékot is készíthetsz!
2011. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mind a 2 nagyon jó program,de én személy szerint a Game Editor-t jobban kedvelem mert egyszerűbb volt megbarátkozni vele.A Game Maker-t nehezen tudtam megérteni hogy működik,hogy kell használni,a Game Editor-t viszont könnyedén elsajátítottam az alapokat és már a saját ötleteimet meg is tudtam valósítani a 2. nap körül.Persze nem azt mondom hogy a Game Maker nehezebb,nehéz,de számomra a Game Editor-t könnyebb volt elkezdeni majd folytatni.Nekem a Game Editor jobban bejön.


A Game Maker ingyenes verziója nagyon erősen lebutított változat,a Game Editor ingyenes változata teljeskörűen funkciónál,csak azért kell fizetnünk ha el akarjuk adni a játékunkat és ha nem szeretnénk feltüntetni hogy a játékunk Game Editor-ral készült.


Game Maker-el csak Windows-ra,MacOS-re és böngészőre lehet fejleszteni.A GameEditor ingyenes változatával is lehet fejleszteni WIndows-ra,MacOS-re,Linux-ra,iPAd-ra,iPhone-ra,PocketPC-re,GP2X-re és Windows Mobile-ra.


A Game Maker csak WIndows-ra és MacOS-re érhető el ráadásul eltérő képességekkel.A MacOS változat kevesebbet tud.A Game Editor elérhető WIndows-ra,MacOS-re és Linux-ra is ugyan azon képességekkel.Nincs különbség.


Ha Game Maker--ben készített játékot szeretnénk eladni Windows-ra,MacOS-re és Böngészőre akkor mind a 3-ra külön-külön kell licens díjat fizetni.Ha Game Editor-ban készített játékot akarjuk eladni több platformra akkor is csak egyszer kell licensz díjat fizetni.


A GameMaker-el lehet 3D játékokat is fejleszteni,GameEditor-al nem.De őszintén szólva a GameMaker 3D motorjával nem igazán lehet látványos eredményt elérni,ha már 3D játékot akar valaki csinálni van a neten 1001 jobb motor rá mint a GameMaker főleg ha figyelembe vesszük hogy a 3D motor csak a GameMaker fizetős változatában van.


GameMaker tartalmaz egy egyszerű rajz programot,GameEditor-ban ilyen nincs,kénytelenek vagyunk külső rajz programot használni mint Paint vagy Gimp.De én személy szerint ezzel is úgy vagyok mint a 3D lehetőséggel.A Game Maker rajz programjával nem lehet valami szép,részletes eredményt elérni ha valaki maga akar sprite-okat csinálni akkor érdemesebb egy külső rajz programban mint a Paint vagy Gimp.


Mind a 2 nagyon jó,de én a Game Editort ajánlom.

2011. okt. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Game Editor-ral egyszerű játékokat lehet készíteni,míg a Game Maker-rel minden játékot és programot ellehet készíteni.
2012. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!