Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ISO-t mountolni? Hogyan?

ISO-t mountolni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy játékot, szeretném telepíteni. Azt írja az oldal, ahonnan töltöttm, hogy ISO-t kell mountolni. Azt hiszem a mountolás az, hogy berakom Daemon Tolls-ba. De mit? :D Mi az az ISO?


A letöltött játék egy mappa, amiben egy kötet van, kicsomagolni nem lehet. Ha belépek a kötetbe semmi ISO nevezetű dolgot nem találok. :-/


Hogyan kell? Valaki segít? :-(


2011. szept. 19. 11:51
1 2
 1/11 Argloss ***** válasza:
ISO a kiterjesztése. A legnagyobb fájlt mountold...
2011. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy melyik a legnagyobb? :D
2011. szept. 19. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
a mappa tartalmáról egy kép, talán többet segítene...
2011. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen fájlokat látsz a mappában?

Név,kiterjesztés és méretre gondoltam.

2011. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ISO (esetünkben) egy különleges típusú "tömörített mappa", ami extra információkat tartalmaz. Arra használják, hogy CD/DVD/BD lemezekről egy virtuális lemezképet, egy teljes másolatot készítsenek. Ez használható később a lemez újra megírására (egy másik fizikai lemezre), vagy pl olyan programokkal, mint a Daemon Tools. A Daemon esetünkben egy, vagy több virtuális lemezmeghajtót hoz létre a Windows-ban és oda csatolja (mountolja) a lemezképet, mintha valódi CD/DVD/BD lenne.


Van még sok másik lemezkép formátum, pl CUE/BIN ; MSD/MDF ; NRG ; IMG/CCD stb stb...

Az ISO például alkalmatlan Audio CD-khez, hiszen nem tartalmaz sávokat mint egy valódi CD - ehhez inkább a CUE/BIN formátumot használják.

2011. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A mappában csak egy winrar kötet van és nem hagyja, hogy kicsomagoljam, ha a kötetbe belépek, akkor látok:


Autoplay(mappa)

Crack(mappa)

Direktx(mappa)

autorun.exe

autorun.inf

module.dat

setup.exe

twee.dat

twee_setup.exe

vcredist_x86.exe

witcher.ico


A játék neve valami Witcher izé.


Bocsi, hogy ilyen hülye vagyok. :-/

2011. szept. 19. 12:38
 7/11 A kérdező kommentje:

haj azt lefelejtettem, hogy:


autorun.exe (alkalmazás)

autorun.inf (telepítési infok)

installer.jpg (Jpeg kép)

module.dat (dat fájl)

setup.exe (Alkalmazás)

twee.dat (dat fájl)

twee_setup.exe (alkalmazás)

vcredist_x86.exe (alkalmazás)

witcher.ico (ikon)


azt nem látom, hogy mekkorák ezek. :-/

2011. szept. 19. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a "winrar kötet" lehet az iso.
2011. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A windows alapból elrejti a felhasználók elöl a fájlok kiterjesztését, hogy nehogy véletlenül "használhatatlanná" tegyék őket. Ez viszont több gondot is felvet. Például te nem tudod megkülönböztetni, hogy egy RAR fájl, vagy egy ISO kép akadt a kezedbe, ráadásul egy EXE fájlnak is lehet olyan ikonja, mint egy JPEG képnek és ha rákattintasz, már el is indult az exe fájl (amit mondjuk e-mailben kaptál), ebben pedig lehet vírus. Tehát jobb, ha látod a kiterjesztéseket!


Menj a Vezérlőpult -> Mappa beállításai helyre, azon belül pedig a Nézet fülre. Itt vedd ki a pipát az "Ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése" opció elöl, majd Alkalmaz és OK.

Ezután már minden fájl után kiírja a kiterjesztését, pl valami.exe ; sajt.zip ; witcher.iso - stb stb. Így tudni fogod, hogy ha ISO van a kezedben, azt a Daemon Tools-al mountolhatod. :)


12:30-as voltam.

2011. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, sikerült!
2011. szept. 19. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!