Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP telepítése kék...

Windows XP telepítése kék halállal indul. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Egy nem csúcsszuper gépre szeretném az XP-t feltenni, de mikor a képernyő tetején megjelenik a Windows telepítése felirat, alul pedig a különböző folyamatokat írja ki a gép, utána kb. 2 perc után a kék halálban ér véget a történet. Miért nem lehet telepíteni az XP-t?
2011. szept. 20. 01:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
Lehet, hogy nem bírja el a gép az XP-t (kevés a memória...). Próbáld ki egy 98-al vagy ME-vel, ha azzal sikerül akkor az volt a baja.
2011. szept. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valamelyik hardver hibás.
2011. szept. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A gép 100%, hogy elbírja az XP-t (3 GB memória már a Windows 7-et is vinné.)

Hardver probléma lehet, de melyik és honnan tudom meg?

2011. szept. 20. 01:37
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Sorban letesztelsz mindent. Memóriával kezd, az legegyszerűbb és a leggyakoribb.
2011. szept. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 P.O.C. ***** válasza:
77%
Nem véletlenül SATA -s vinyóra szeretnéd telepíteni? Pontosan milyen alaplapod van?
2011. szept. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

SATA-s vinyóra nem jut el a telepítőig általában, ott a tünet az, hogy nem tudod a hd-t kiválasztani, mert a SATA-sat nem látja. DE a telepítést vinyó nélküli gépre is el tudod kezdeni.


Legvalószinűbb, hogy a ram-od haldoklik. Vagy szektorhibás.


Ha viszont mindig ugyanott áll le a telepítés, akkor egyszerűen a CD rossz. Én is sokat szívtam, mire elővettem a legegyértelműbb dolgot... :D


Ha az biztosan jó, (esetleg írj egy másikat, NE MÁSOLD, mert a hibát is le tudják másolni néha...), akkor vedd ki az egyik ram-ot, vagy cseréld, és próbáld ki, lehet, hogy egyszer csak tovább megy.

2011. szept. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biosban keress olyat, hogy ACPI. Állítsd át, akármin is van. Jó lesz.
2011. szept. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 P.O.C. ***** válasza:

07:09

-----------------

Szerintem AHCI -t akartál mondani. Az ACPI az energiagazdálkodással van kapcsolatban, és semmilyen beállítása sem okozna kék halált.

2011. szept. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Processzor: Intel Celeron DualCore E3400 2*2.6GHz/1MB/800MHz /2mag/ s775

Alaplap: Asus P5G41T-M

2011. szept. 20. 11:18
 10/13 A kérdező kommentje:
Megmozgattam a memóriákat (2+1 GB), hátha érintkezési probléma, majd mikor újra bekapcsoltam a gépet, már a BIOS sem jött elő a Del nyomogatására. Most mit csináljak?
2011. szept. 20. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!