Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tölti a laptop az aksit!...

Nem tölti a laptop az aksit! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha benn van az aksi, akkor megy a gép, de tölteni nem tölt, ergo nem mehetett tönkre de akkor meg nem tudom, miért nem tölt. Ha bedugom, azt írja ki, hogy "csatlakoztatva, nem töltődik", mit lehetne csinálni?
2011. szept. 21. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
új akkumulátort venni, mert a régi tönkrement
2011. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az normális, hogy egy év után tönkremenjen? Vigyáztam, hogy ne töltsem túl...
2011. szept. 21. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:

persze, egyszer a dolgok java része tönkremegy

túltölteni meg a mai akkuk többségét nem lehet

2011. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Azt esetleg meg tudnád mondani, mennyibe kerül egy új? Asus K50IJ gépem van. Neten azt írja 23000 körül van ez reális?
2011. szept. 21. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen de hány % on áll?

nem irja ki aksijelzönél windowsban hogy javasolt a telepcsere?

hát 1 évet bir legtöbb sajna.

nincs véletlen 80% os töltés bekapcsolva?

illetve biosban nincs aksi kisütés?

smart battery opcio

ahol áramra dugás nélkül csak aksiról elinditod és aztán adig megy a csik lefele 0% ra amig ki nem kapcsol laptop

aztán meg totál feltöltöd áramal

persze ez sokat nem fog segiteni (nagyjából semit ha már haldoklik aksi) vagy ha nincs is ilyen opció /BIOS ban kel nem windowsban/

2011. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen 25000 körüli ár újonan! az reális (min 20000)

de ha van a laptopodhoz vegyél minimum:

6 cellás t

és 4000 mAh feletit (5000< mAh)

persze ha tudsz rá költeni.

2011. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az egy dolog h kiírja h nem tölt, ugyanis az akku megóvása miatt nem töltődik folyamatosan, csak ha a töltöttsége 95-90% alá esik (beállításfüggő). ha egyáltalán nem tölt, akkor hálózatról levéve nagyon gyorsan kihal a gép. ez esetben nézd meg a garancialevelen hogy akkura mi vonatkozik. egy év alatt nem szabadna tönkremennie, 20-50%os kapacitásvesztést elszenvedhet attól függően mennyire volt akkuról hajtva, de h ne töltődjön egyáltalán az nagy hiba
2011. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
96%-on volt de mindig szokott tölteni egészen 100-ig, csodálkoztam is, hogy most nem. Köszönöm mindenkinek a segítséget, megnézem azokat, amiket írtatok.
2011. szept. 21. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Az aksi hülyéskedik általában! Resetelni kell!

Egy módszer amivel jó eredményeket értem el:


1. Windows csökkentett módban indít.

2. eszközkezelő-->telepek, v. elemek--> Itt a "Microsoft ACPI szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep." drivert letilt!

3. töltő kihúz, akku teljesen lemerít, még várjunk vele 1-2 órát! Amikor is..

4. akku ki --> majd be --> töltő rádug DE a gépet ne kapcsoljuk be!! Töltés: ajánlott 12-15 óra. (ne törődjünk a töltésvisszajelzővel)

5. ha ez megvan, töltő ki, aksi ki --> töltő vissza, Win indít, driver (amit letiltottunk) engedélyez!

6. gép leállít, töltő ki akku be, gép indít! :)


Ha ügyesek voltunk ez meggyógyítja az összevissza hibázó, 10 perces aksikat (nálam 80%-os arányban!) szinte a gyári állapotára!

2014. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 waveson válasza:

Dehogy normális, nekem kb 15 éve van laptopom, azóta volt hogy utángyártottakkal szórakoztam, meg eredetivel,és olyan is hogy gyárit újítottam fel (én magam, panasonic/Samsung ICR ipari 18650-esekkel).

Tapasztalat: ha nem meríted le sűrűn, tehát keveset használod, egy jó minőségű akkupakk 5 év után is nagyon erős még (enyém 5 éves és 85% kapacitása megvan még!).

Ha sokat használod, 4-5 év után már elég gyengus lesz.

Utángyártottakkal nekem csak a gondom volt, olcsó szar cellákat használnak, vagy pár töltés után nagyon begyengult.

Amit én csináltam, amikor a HP notinak elfáradt az akkuja, ebayről rendeltem jó 18650-es akkukat, panasonic-ot pl, igaz ezek nem olcsók, 8 darab 16ezerbe kerult legalább, de olyan is a minősége, nem gyengult vagy 5 évig kb semmit...

2016. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!