Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy hozhatok létre?

Hogy hozhatok létre?

Figyelt kérdés
windows 7 rendszeren egy olyan felhasználói fiókot amibe csak netezni lehet, a saját dolgaimat ne tudja megnézni, már próbáltam csinálni egyet, de ott is mindent meg tud nézni ami a vinyón van :S
2011. szept. 21. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz ügy. Én úgy csinálnám, hogy azt, amit nem szeretnék, hogy lásson egy elkülönített helyre tenném, ami lehet csak egy pár külön könyvtár vagy egy külön partíció is. Ezeket rejteném vagy tiltanám le. Ehhez vannak direkt rejtő programok, szerintem az egyszerűbb megoldás, mint a jogosultságok.

Vagy felteszel egy külön windowst egy másik partícióra csak neki, a többi partíciót meg lerejted. Partíciót a windows lemezkezelőjében is le lehet rejteni, ki lehet kapcsolni, ez csak erre a windowsra lesz érvényes. De ez csak akkor jó, ha ott vagy mellette így nem tud átjelentkezni a másik windowsba.

Igazából azon nagyon sok múlik, hogy tudja-e, hogy van a gépen olyasmi, ami le van számára tiltva, vagy fogalma sincs róla. Mert ha nem gyanakszik, akkor sokkal könnyebb távol tartani a dolkoktól.

Ha abszolút biztos védelmet akarsz, akkor az adatok átkódolását ajánlom TrueCrypt-el. De erre igazából csak akkor van szükség, ha tudja, hogy rejtegetsz előle valamit.

Ha ennyire nagy biztonság azért nem kell neked, akkor kényelmesebb és egyszerűbb megoldás, ha egy rejtő programmal lerejted azokat a bizonyos könyvtárakat, amíg ő ül a gépnél. Vagy nem rejted le, csak belépőkódot kérsz. Ezeket a programokat úgy is be lehet állítani, hogy a windowsal együtt, bekapcsolva induljanak és neked kell kikapcsolni a védelmet.

2011. szept. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!