Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy hivatkozhatok egy másik...

Hogy hivatkozhatok egy másik excel fájl tartalmára?

Figyelt kérdés
Ki kellene töltenem egy excel fájl néhány sorát úgy, hogy egy másik excel fájl adatait olvassa be: pl ha beírom a megnevezést, akkor a másik excel fájlban a megnevezés melletti oszlopból az árat olvassa ki, és írja ki nekem a szerkesztendő fájlba.
2011. szept. 24. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szinte ugyan úgy mint 1 excel fájlon belül, én sem tudtam de kipróbáltam, szinte annyi időbe mintha tudtam volna. Miért nem próbáltad ki?

Megnyitod mind a 2 exel fájlt úgy helyezd el hogy mindkettő látszódjon, majd cellába beírni =( utána egérrel a szokásos módon a másik excel fájl megfeleő cellájára hivatkozz.

A végeredmény amit csináltam: [link]

2011. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így kellet volna mutatnom az előbb [link]

A szerkesztőlécbe láthatod a generálódott képletet, ami jelen esetben =([Munkafüzet2.xls]Munka1!$C$4)

2011. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ezt én is tudtam, de nem ezt kérdeztem.

Namégeccer:

x fájl:

A oszlopában vannak pl a termékek

B oszlopban a hozzájuk tartozó árak


y fájl:

ha beírok pl a D2 mezőbe egy olyan terméket, ami megtalálható az x fájl A oszlopába, akkor pl a D3 mezőbe írja ki nekem az x fájlban található a termékhez tartozó árat.

2011. szept. 24. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
fkeres vkeres függvényekkel próbálkozz!
2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

na ez már ok!

köszi!

viszont még azt szeretném megtudni, hogy hogy lehet egynél több táblázatból keresni...

2011. szept. 24. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy külön munkalapot arra használsz ahol "össze van gyűjtve" a több táblázat egy táblázattá, úgy hogy képlettel hivatkozik azokra a táblázatokra, gyakorlatilag visszavezettük a problémát arra hogy 1 táblázatban kell keresni.

Ennek már elég adatbázis "szaga" van, nagyon komplikált dolgokra nem igazán alkalmas az excel, illetve nem érdemes excel-t használni.

2011. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ja-ja, nekem is "csak" ez jutott hirtelen eszembe... amikor írtad, addigra már meg is csináltam, ráadásul egyszerűen bővíthetőre...

AZÉRT KÖSZI!

2011. szept. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!