Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elmagyarázhatná nekem valaki...

Elmagyarázhatná nekem valaki hogy excel-ben, hogyan kell hatványozni?

Figyelt kérdés
Ezt írtam be =HATVÁNY($A$1;2) de ha húzom lefelé akkor mindenhova 4 kerül, hogy érjem el hogy sorba jöjjenek a hatványok és ne kelljen mindenhova beírkálnom a képletet???
2011. szept. 24. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a hatványozástól független.

$A$1 az A1-es cellára abszolút hivatkozás, $ jel jelenti az abszolút hivatkozást(ha egérrel húzod akkor automatikusan mindenhova $A$1 hivatkozás kerül)

bla bla bla nincs kedvem regényt írni

neked valószínű =HATVÁNY($A1;2) kell.

2011. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem az kell, mert akkor meg mindig a felette lévőt hatványozza nekem az kell hogy mindig az a1-es cellában lévő számnak legyen eggyel nagyobb kitevője. T_T
2011. szept. 24. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem az kell, mert akkor meg mindig a felette lévőt hatványozza"

Ez nem igaz, az A oszlopban lévő ugyanabba a sorba lévő elemet hatványozza.Ezek szerint nem vagyok gondolatolvasó.


"nekem az kell hogy mindig az a1-es cellában lévő számnak legyen eggyel nagyobb kitevője."


Ehhez nem is kell hatványozófüggvény.Ha pl. a B oszlopba csinálod a hatványozást akkor B1 cellába =($A$1) B2 cellába =($A$1*B1) és B2 cellától húzhatod lefele, ha máshova kell akkor értelem szerűen e szerint a logika szerint.

2011. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!