Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az miért van hogy letöltöttem...

Az miért van hogy letöltöttem egy mesét a kisfiamnak, és mikor kiírtam dvd-re a mesének nincs hangaja, eredetileg a számitógépben pedig van?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 13:51
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:
Sok mindentől függhet. Milyen formátumban van a mese, így lett-e kiírva dvd-re vagy dvd-videóként, asztali lejátszó ismeri-e ezt a formátumot/kódolást (a képet ezek szerint igen, a hangot lehet nem)?
2011. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem,utánanézek,köszi,és ezen már nem tudok változtatni? igy marad? le tudom venni,és ujra felrakni? dvd+r
2011. szept. 25. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:

A DVD+R egyszer írható.

Vegyél néhány újraírható DVD-t (DVD-RW [ReWritable]), és arra írd ki a meséket. Vagy vegyél egy olyan DVD-lejátszót, ami képes USB-ről (pl. pendriveról) lejátszani DivX-et (.avi-t).

2011. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én teljesen fordítva tudtam ami - az egyszer írható,ami + az többször....nem értem. A dvd-nk re ez van irva,,,,,DIVX,DVD videó, DOLBY DIGITAL, MP3-CD PLAYBACK MP3---ezeket mindet le tudja játszani.
2011. szept. 25. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Asszondja:

- DVD-R és DVD-RW (adat; az R egyszer írható [recordable], az RW újraírható [rewritable])

- DVD+R és DVD+RW (fenti kettőhöz hasonló, azokkal rivalizáló formátum)

A +R/+RW, illetve -R/-RW formátumok egymással nem teljesen kompatibilisek, támogatottságuk kb. fele-fele arányban oszlott meg megjelenésük táján a piacon, majd 2006 végére szinte az összes otthonokba kerülő lejátszó támogatta mindkét típust.

2011. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Még mindig nem írtad le, mi a fájl kiterjesztése. De ha a "divx"-es lejátszó lejátszotta, akkor valószínűleg avi, valamelyik divx kodekkel készítve. A hang kódolás pedig nem megfelelő a lejátszónak.

Érdemes lenne egy olyan film tulajdonságait megnézni, ami avi, és lejátssza a dvd, és olyanra konvertálni.

Mindkét feladatra alkalmas az ingyenes és magyarul is tudó Format Factory:

[link]

2011. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod,már értem. A clip amivel baj van AVI és a Windows Media Player lejátsza,a többi is amit kiírtam cd-re ilyen formátum,és jól müködnek,ezért nem is értem hogy miért nincs ennek hangaj. Mindenesetre letoltöm ezt amit küldtél,és converter-ezem,köszi,mégegyszer bocsi a késö válszért,üdv. :-)
2011. szept. 26. 13:13
 8/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Csak a tisztánlátás végett: az avi egy úgynevezett konténerfájl, ami ebben az esetben tartalmaz egy videó és egy hangsávot. Viszont hogy ezek milyen kódolásúak, azaz milyen kodekkel készültek, az sokféle lehet.

Vagyis attól, hogy egy film "avi", egyáltalán nem biztos, hogy egy köznapi néven "divx"-esnek hívott lejátszó lejátssza. Csak akkor, ha ismeri azt a kódolást, amivel a film készült.

Sok sikert.

2011. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok,köszi :-)
2011. szept. 26. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!