Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop cs5-ben hogyan kell...

Photoshop cs5-ben hogyan kell HDR-ben átkonvertálni a képeket 32 bitbe.3 képet lőtteem különböző expo beállitásokkal de csak 16 bitben enged a csúszkákkal játszani.32 bitben nem. Miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Több dolog. Kezdjük a legegyszerrűbbel: HDR Pro file-ba nem tudsz PhotoShop-pal 32 bites forrás fájlokat. Miért gőzöm sincs? De megmutatom, hogy csináld:

Gondolom jpeg-be fotóztad le a cuccokat, nézd meg a kép tulajdonságait: látni fogod, hogy 24 bites a színmélysége maximum. Nyisd meg egyenként a képeket és Kép -> Mód -> 32 bites csatornára állítsd át és ments el őket ( látni fogod, hogy jpeg-be kapásból nem tudsz menteni, javaslom a TIFF-et ).

Na ha most próbálod egyesíteni a 3 TIFFet HDR PROba akkor szemberröhög a program :D

Egyébként HDRre szerintem a PS nem a legjobb. Inkább photomatrixot vagy mondjuk artizen HDRt kellene kipróbálnod!

2011. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogyan kell HDR-t csinalom nem ma kezdtem ,csak azt nem értem miért nem tudom 32 bitbe csinálni , hanem csak 16 bitbe engedi. Soha nem fotozom jpeg-be , csak TIFF VAGY RAW-be fotózom.
2011. szept. 27. 09:44
 3/4 A kérdező kommentje:
HA 32 bit-be mentem le a képeket tiff- be csikosak lesznek a fél kép hiányzik és fekete fehér lesz. Ez mitől van?
2011. szept. 27. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a "thumbnail" lesz fekete fehért de amikor megnyitom akkor színes. CR2 raw-val és JPG-vel is kipróbáltam.
2011. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!