Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 alatt át akarom...

Windows 7 alatt át akarom méretezni a C particiót (shrink), de nem engedi csak egyetlen adott méretre,300 gigáról kb.200 gigára, miért. Előtte direkt defragmentáltam, és nincs rajta semmi, csak a rendszer, kb.20%?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is letöltöd az Easeus partition Master Home programot, majd felinstallálod!


Aztán elolvasod ezt! (XP-hez, Vista-hoz, Win 7-hez is jó)


[link]


Az oldalon le van írva a technikája de én elmondom hogy is kell megoldani.


Először is a "D" meghajtóból leválasztasz egy tetszőleges méretet! Amit hozzá fogsz adni a "C" meghajtóhoz. Ezeket a műveleteket a resize menüben fogod megcsinálni!


Remélem sikerül!


Köszönöm a zöld kezecskét! :)

2011. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyári install laptopom van 500GB C particióval, amin a windows 7 oprendszer van. Ez már a második laptop windows 7-el, ami nem engedi csak max felére levenni a C-t, mert azt állítja, hogy hogy mozdíthatatlan file-ok vannak rajta. Persze trükközhetek más programmal, de a Windows miért mondja ezt, és miért nem engedi?
2011. okt. 3. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok függ attól mennyi adat van a gépeden, mert akkor nehezebb átmozgatnia illetve a partíciót méreteznie. Egyébként én jó pár gépet átméreteztem már és idáig mindegyiket sikerült. Azzal a leírással amit írtam.
2011. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
semmi adat nincs a gépen, csak a gyári windows 7 és 500 giga a merevlemez ahogyan mondtam, és a windows 7 help is leírja, hogy vannak átmozgathatatlan fileok, amikkel parancssorosan kell szórakozni, csak azt nem értem, mi a francért kell ezzel szórakozni egy gyári üres gépen...
2011. okt. 3. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!