Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bios frissítés? Ha régebbi...

Bios frissítés? Ha régebbi BIOS-t rakok?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem a BIOS témakörben!


1.: Pontosan hogyan zajlik egy BIOS frissítés??(Amit tudok hogy kell hozzá egy Floppy meghajtó,Floppy rajta a Bios-al...de hogyan tovább???)


2.:Csak Floppy-ról lehet Bios-t frissíteni?? Windowsból programmal nem lehet???


3.: Mi van akkor ha eggyel régebbi verziós BIOS-t rakok fel???

Mivel megnéztem és jelenleg: P 1.40 verziós BIOS-om van de ennél újabbat nem találtam!


(Asrock 775XFire-VSTA az alaplapom)


(BIOS-t kellene frissíteni,mivel egy csomó dolgot nem enged a gép!


Próbáltam WIN7-el telepíteni,nem sikerült,nem indul egyáltalán a telepítés!(Win7-et úgy kértem el,az előző emberke is ezzel telepítgette a gépét,egyszóval ez jó)


Az előző telepítőlemezemmel elég furán telepítette fel,nem szokásosan hanem valami furamód (nem volt kékképernyő-Hardverek telepítése,hanem 30perc várakozás után programból indult a telepítés...)


Feltelepítettem: a 4db USB portomból csak 1-et ismer fel (a többit is érzékeli,de valamiért akármit dugok rá mindig kiírja: az USB eszközt nem lehet felismerni,megnézem és: az eszközt letiltotta a windows,mivel hibát észlelt" valami ilyesmit ír ki a kezelőbe)!


A Merevlemezemet Cserélhető lemezként ismeri fel!


Sokan mondták: kellene rá egy BIOS frissítés!


2011. okt. 1. 00:22
 1/2 Argloss ***** válasza:

1.-2. BIOS-t már lehet Windows alól is frissíteni és mivel a floppy már igencsak kiment a divatból így lehet CD-ről illetve Pendrive-ról is. Nyilván ezek alaplaptól függnek.

3. Lehet régebbi BIOS-t is rárakni, de nem jó ötlet, mert nyilván azért lett újabb, mert a régebbiekkel volt valami gond, vagy raktak bele új funkciókat... Ha nem megfelelő BIOS-t választasz, akkor kénytelen leszel új alaplapot venni...

4. Jól állítottad be a boot sorrendet?

5. Ezt nem igazán értem...

6. Lehetséges, hogy néhány dolog kipurcant az alaplapodon, vagy egyszerűen már katasztrófa a rendszered és megérett egy újratelepítésre.


Sokan vannak akik hisznek mindenfélében, de a múltból kiderül, hogy a vallás nem mindig jó dolog...

2011. okt. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Argloss ***** válasza:

USB-hez tippek:


[link]

2011. okt. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!