Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntun belül hivatkozás...

Ubuntun belül hivatkozás meghajtóra?

Figyelt kérdés

Két felé van partícionálva a winyóm, és egy bugyuta fejlkezelőn belül nem tudok sehogysem a D-re lépni. (C egyértelműen a rendszer)

Talán az megoldás lenne hogy egy csinálni a C-re egy hivatkozó fájlt a D meghajtóra, csak nem tudom hogy hogy kell, pedig szerintem biztos van rá mód. :)


Ha esetleg valaki tud segíteni légyszives írjon már!

Köszi ^^


2011. okt. 1. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Linuxon nincs ilyen, hogy C meg D meghajtó, miről beszélsz ember?
2011. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
WIN7 is fentvan a gépen, utána raktam fel az ubuntut és a winyom ketté van partícionálva. a D meghajtomat akkor is külön veszi.
2011. okt. 1. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

nem vágod, hogy az ubuntu egy linux alapú rendszer, és nem ismeri fel a partícionált területeket? Csak azt a meghajtót érzékeli, amire telepítve van.... jézusom...

Ha 2 merevlemezt akarsz, akkor használj virtuálgépet!

2011. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bár a stilusod sajnos elég flegma aminek nem értem az okát, én is tudok mondani neked biztosan olyan dolgot ami nekem egyértelmű és én flegmázhatnék veled. :)

de nem érdekes, mindenkinek lehetnek rossz napjai :P

ettől függtelenül köszönöm a válaszodat, sokat segítettél ! :)

2011. okt. 1. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg rendszergazdaként az /etc/fstab fájlt, ott láthatod, hogy hogy hívja az Ubuntu a rendszer partíciót. Hívhatja valami sda1-nek, sda2-nek, vagy hivatkozhat egy gusztustalan hosszú számsorra. Van egy parancs, amivel kiderítheted, hogy milyen kóddal szerepelnek az egyes partíciók a gépben, csak most nehéz lenne előkotornom. Nézzkörül az Ubuntu fórumán! Készíts a másik partíciónak egy külön könyvtárat a /media könyvtár alkönyvtáraként az mkdir ADATOK néven, vagy ahogy később hivatkozni akarsz rá, majd írd be az fstabba: /dev/kód fájlrendszer egyebek, ahol a FAT fájlrendszert VFAT, az NTFS-t NTFs-3g jelzi. Az NTFS-hez szükség van az ntfs-3g csomagra. Az egyebek sok hasznos beállítást tartalmaz, amik a fájlrendszer típusától függnek.
2011. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyebek elé még kell a csatolási pont, ami az előzőleg létrehozott könyvtár. NTFS partíció esetén ennek a /media könyvtárban kell lennie.
2011. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!