Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy 6.5GB-os fájlt hogy...

Egy 6.5GB-os fájlt hogy tömörítsek olyan kicsire, hogy ráférjen egy DVD-re?

Figyelt kérdés
Sehogy se sikerül.Segítenétek?Winrart használok.
2011. okt. 3. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen fájl? Csak mert nagyon nem mindegy. Ha videó, zene, kép, stb., akkor nem lehet tömöríteni csak minőségromlással.
2011. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy mappa, amiben van egy iso fájl, meg crack hozzá, meg egy txt fájl:D
2011. okt. 3. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Egészen 18GB-ig léteznek szabvány DVD-k. Egy sima DL-lemezre (8,5GB) ráférne ez az adat, csak rá kell áldozni azt a pénzt, ha egy darab fájlról van szó (például ISO).


Sem a Winrar, sem a Total Commander nem rendelkezik olyan hatékony tömörítési algoritmussal, ami csak úgy lecsípne majdnem 2GB-ot egy fájlból (főleg ha az eleve tömörített tartalommal rendelkezik). Vagy kettébontod ezekkel a programokkal a fájlt 4,36+2,14 GB méretre (az összeállításhoz vissza kell másolni a gépre), vagy egy dupla rétegű DVD-t veszel és arra ráfér.


Ha pedig videóról van szó, akkor egy konvertálóval addig tudod a minőséget rontani, míg a méretéből is veszít annyit.

2011. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
4.7gb-os DVD
2011. okt. 3. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemnem, az bizony 4.3 Gb-os :)


Amúgy DL-DVD kell hozzá, mert gondolom a játékot is eredetileg olyanon adják.

2011. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ISO fájl egy az egyben kell a DVD-re írni, de nem fájlként. Gondolom azt tudod, ez egy DVD képfájl. Ezt képfájlként tudod Kétrétegű dvd lemezre írni.
2011. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tudom, de én direkt nem úgy akartam ráírni.
2011. okt. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!