Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Geany programot telepítettem...

Geany programot telepítettem a gépre de nem akart fordítani. Az informarika tanárom másolt át filekat pendrive-re amiket a bin mappába kellett át másolni?

Figyelt kérdés

Így már fordított de nem sikerült mivel mindig: "nevtelen. Pas (2,1) Fatal: Can't find unit System used by alma" hiba üzenet jelent meg és a 2. sor uses parancsánál egy sárga nyil?

Mit tegyek h jó legyen? (Free Pascal forráskódot használok.)


2011. okt. 6. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor most szépen töröld le a teljes progit a beillesztett fájlokkal együtt és telepítsd fel újra.

Azért nem fordított mert alapból nincs mellékelve hozzá pascal compiler. Ezt úgy lehet orvosolni hogy bemész a terminálba és beírod a következőt:

sudo apt-get install fpc

Ez leszedi a Free Pascal Compilert. Ja és amikor pascalt fordítasz akkor nem a téglára hanem a mellette levő gömb-piramis-nyíl kombinációjú ikonra kell kattintani. Ja és ha új üres fájlt nyitsz meg akkor fent be kell állítani hogy milyen nyelvre fordítson.

Dokumentumok->Fájl típus megadása->Programnyelvek->Pascal

2011. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ de milyen terminálba mennyek be?
2011. okt. 7. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztonság kedvéért megkérdezem. Linuxod van?(Ubuntu, Kiwi, bármi ami nem Mac Windows vagy UNIX).

Ha igen akkor az alkalmazások keresőbe beírod hogy terminal és ott lesz. Beírod azt a sort amit adtam és kész. Kérni fog egy kódot. Az a kód a te bejelentkezési kódod lesz.

Ha meg valahogy windowson sikerült ezt megoldani akkor fogggalmam sincs

2011. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem linuxom van hanem windows xp, akkor nem tudod? azért kösz
2011. okt. 9. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig azt hittem hogy Geany csak Linux-ra van.

De windowsra inkább használj Free Pascal-t mert érettségin is avval kell majd dolgoznod. Ha pedig az túl kényelmetlen akkor ott a Borland Pascal.

2011. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát köszi most már működik letöltöttem a 0.192-t és az megy, de suliba viszont ezt a geany-t használjuk és elvileg ő is fog érettségiztetni szoal ez a geany tökéletesen megfelel :D
2011. okt. 11. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát erre rákérdezek de amennyire tanárom mondta, csak a Free Pascal-t lehet használni. De ha kiderül hogy Geany-t is akkor bizony nagy orgazmusok lesznek itt.
2011. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!