Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hátrányt jelent egy program...

Hátrányt jelent egy program ismerete?

Figyelt kérdés
Évek óta dolgozom CorelDraw-al. Egyszer egy csaj el akarta nekem adni az üzletét, mert Amerikába költözött. Miközben beszélgettünk a termékeiről, átnéztem a munkáit, amiket egy adobe illustrator programmal készített és nagyon büszke volt rá. Lényeg, amin kiakadtam és nagyon megbántott, arról kezdett mesélni, hogy látott egy grafikus álláshirdetést, aminek az volt a végén, hogy corelesek kíméljenek. Ezt én nem igazán tudom elhinni, hogy egy program ismerete hátrányt jelentene. Nem tudom ,hogy ezt ő találta -e ki, vagy valóban megjelent ilyen hirdetés. Előfordul, hogy egyesek nem tudnak elvonatkoztatni egy programtól, de én nem ilyen vagyok. A corelen kívül még nagyon sok grafikai programot megtanultam, köztük a 3D-t is, ami azért kicsit más, mint a fent említett vektorgrafikus progi. Sőt, azt is mondhatnám, hogy sokat a corel alapján tanultam meg, mert ez a progi tényleg jó és alapja sok mindennek. Ez már nem most történt, de még mindig bánt, mert corel guru vagyok és soha nem éreztem hátrányát a tudásomnak. Egyesek szerint elavult?
2011. okt. 7. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem tudnék komolyan venni egy olyan hirdetést, amiben ilyen kitételek vannak. De ha csakugyan valós hirdetésről van szó, akkor valószínűleg oda akart kilyukadni a hirdető, hogy kizárólag ezen termék ismerőivel nem kíván foglalkozni.
2011. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Coler már a neve is csúnya.

amugy ez mért informatikai kérdés

igaz az amd intel,viták is it vanak szóval:)

érdekes lehet ha az hátrány ha tudsz valamit

egyvmegrendelönek nem a kész munka a fontos? (vagy munkáltatônak) hanem az fontos mivel csinálod?

de végülis ot van a programozás bár nem lehet öszehasonlitani de ot is c++ programozót keresnek akor nem mást nem delphi t pl. de ha mindketöt tudja az nem,lehet probléma el kel meni a munkaválalók vedélmi,szervezetéhez és kórugatni mindenkit:D

2011. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a,fejesekre gondoltam
2011. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én is így gondolom, hogy a végeredmény a fontos. 10 éve dolgozom a szakmában, de ha ide hoznak valamit, hogy így kell kinéznie, megszerkesztem pontosan ugyanúgy, független attól, hogy az más programmal készült. Ez olyan mint a gyógyszeripar, mindegy, hogy a régebbi gyógyszernek is ugyanaz a hatása, most ezt kell szedni, mert ezt ajánlotta gyógyszerügynök. Azért írtam ebbe a kategóriába, mert mégis hova írtam volna? Hol van a legtöbb esély, hogy tudják, milyen programról írok? Hol tudják még jobban, milyen számítástechnikában dolgozni?
2011. okt. 7. 16:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nem csúnya a neve :-)
2011. okt. 7. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem ^.^

hát nem könyü mint azt sokan hiszik.(akik vagy nem is csinálnak semit a gépekel játszáson kivül vagy zsenik,és azt hiszik mindenki,az)

2011. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

:P nem irom le mire aszociálok :)

amugy dícsérték Coler t ahol csak halotam róla szóval nem,értem...

2011. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról van szó, hogy az egész cég, aki feladta hirdetést Adobe termékekkel dolgozik. Ide egy Corel felhasználó hiába jelentkezik, nem tud bekapcsolódni a munkába. Nem arról van szó, hogy Corellel kevésbé jó munkát lehet végezni.
2011. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt lehet civilizáltan is közölni, kiírhatja hogy X szoftver ismeretének hiánya kizáró tényező.


Ha azt írja oda, hogy Y szoftver használói "kíméljenek", akkor az csak arról tesz tanúbizonyságot, hogy egy bunkóval állsz szemben.

2011. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek. Írhatják, úgy, hogy Adobe programokba jártas szakemberek előnyben és ráér az interjúknál válogatni. De ez is hülyeség, mert az adobe egy fejlesztő, korábban pl. a flash makromedia volt, később átvette az adobe, szóval úgy hülyeség az egész ahogy van. Ismét említem, itt inkább arról van szó, hogy beskatulyázták a coreleseket, mert ez a program kicsit más gondolkodást igényel. Ha nem is a hirdető, de az a lány biztos és nem csak tőle hallottam. Más grafikus is mondta már nekem, hogy miért szarakszom ezzel a progival, mert ott van az illusztrátor és abban mennyi grafika van. Persze, itt is én lettem a hülye, mert abban mennyi kész grafika van, holott én bármit megrajzolok magamtól, ma holnap meg az összes reklámtábla egy sablon illusztrátoros dizájnal villog, amiből 12 egy tucat.
2011. okt. 7. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!