Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot szeretnék installálni...

Linuxot szeretnék installálni a Windows mellé. Nekem miért nem sikerult?

Figyelt kérdés

Letoltottem a Linux Ubuntut iso formátumban, kiégettem(beállítottam a képfájlt...). Betettem, nem bootolta. Betettem Deamon toolsba, ott rámentem vmi olyasmira,h help boot(ez volt a 3. választási lehetoség),vmit toltott, vagy nem is tom,h mit csinált. Miután újraindult,nyomtam a Delete-t. Elojott, h melyiket akarom indítani, kiválasztottam az Ubuntu-t. Elojott olyan,h Press ESC to enter menu(vagy vmi hasonlo),kozben visszaszámolt,nem csináltam semmit. Elojott a fekete háttérben az ubuntu felirat es alatta egy piros csík, ami toltott.Utána már csak ennyi jott elo:

Loading, please wait...


BusyBox v1.10.2 (Ubuntu 1:1.10.2-2ubuntu7) built-in shell(ash)

Enter ´help´ for a list of built-in commands.

(initramfs) ide lehet írni vmit


És ennyi, eddig jutottam el, ezután mit kell csinálni? Vlki leírná részeletesen? Elore is koszi


2009. ápr. 29. 17:03
 1/4 anonim válasza:
szerintem..rossz uton kezdtél el haladni...mivel a linux is egy operációs rendszer ezért nem a windowsból kell telepiteni...de azt hittem h ez általánosan felfogható tény! tehát legyen a merevlemezen formázatlan szabad terület(idefogja a linux telepiteni magát!leggyen sztem minimum20-30GB)ezután ha ezt megtetted akkor tedd a be dvd-t a gépbe és engedd neki h cd-t bootoljon és akkor követned kell a tanácsokat!sok sikert
2009. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az E-re szeretném rátenni,amely kb 50giga...
2009. ápr. 29. 18:09
 3/4 werte ***** válasza:
ne mountold az ISO-t hanem ird ki cd-re s mint amikor az XP-t telepited ugy tedd fel ezt is. Bootoljon cd meghajtóból az ubuntu. Megadod, melyik meghajtóra tegye fel. Felinstallálod. S induláskor kérdezni fogja meghajtóról bootoljon. C-ról az Xp, esetedbenE-ről a LINUX. remélem érthető voltam:D
2009. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
letölthetsz egy virtualboxot a sun oldaláról, (sun.com ,ingyenes) és ebbe a virtual boxba telepítheted az ubuntut, így windows "mellett" is futhat.
2009. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!