Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell használni a Poser...

Hogy kell használni a Poser nevű programot?

Figyelt kérdés
Sajna angol tudásom hijányában hamar elakadtam, a program használatában. A legfontosabb amit tudni szeretnék, h lehet e nőt bele rakni, szóval, h ne férfi legyen. Persze kb az összes alap kéne róla, de a nem állítása lenen a legfontosabb. Előre köszönöm.
2011. okt. 8. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

A Poseben nem nemet kell állítani, hanem modelleket lehet beilleszteni. Lehet választani kész modellekből, de akár saját elkészített modelledet is beillesztheted.

A Poser használatát szvsz megfelelő szinten csak akkor fogod tudni elsajátítani, ha az angol leírásokat, tutorialokat meg tudod érteni.

Megfelelő magyar oktatóanyagok nincsenek, és a szoftver igen bonyolult és összetett. Sőt, ha modellezéssel és animáció készítéssel szeretnél foglalkozni, akkor a Poser önmagában nem lesz elég.

A Poser mellé még ajánlom az alábbi alkalmazásokat is:

3D Studio Max vagy Bender vagy Maya vagy Cinema 4D

Z-brush (karaktermodellezésre nagyon jó, de a poligonszámmal sajnos könnyel el lehet szállni)

An(i)ma (Karakteranimálásra nagyon jó, a karakterek "mesterséges inteligenciával" ruházhatók fel.

Chief Architect (Külső és belsőépítészeti látványtervezéshez kiváló, renderelő motorja elég gyatra)

Photoshop (textúrák, mapek készítéséhez)

Egyébként a Poserben objektumot a scene-be úgy tudsz beilleszteni, hogy megnyitod a windows menüben a library-t, ahol látni fogod a könyvtárakat, amiben az objektumok vannak elhelyezve. A kiválasztott objektumra kétszer klikkelsz.

Egyébként a Poser manualja nagyon jó (angol nyelvű), amit a help menüből el is lehet érni.

Sajnos azt kell, hogy mondjam, ha modellezéssel és animáció készítéssel szeretnél foglalkozni, akkor az angolra rá kell feküdnöd, és a fent említett alkalmazások használatát csak évekig tartó tanulás árán fogod tudni megfelelően elsajátítani.

Ha egy modell beillesztése is gondot okoz, akkor én a helyedben lehet, nem is erőltetném a dolgot.

2011. okt. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok modellezéssel foglalkozni.:) Programozással foglalatoskodok illetve még tanulom. Csak hobbim a rajzolás, és egy emberi pozíciót nem tudok lerajzolni, ezért kerestem egy progit ami megmutatja, hogy is nézne ki az emberi test, abban a helyzetben. De komolyabban nem izgat a modellezés. :) De nem nagyon értem még mindig, hol is kellene egy kész modellt beszúrni. A Libraries menüt nem nyitja meg rendesen.
2011. okt. 9. 09:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Megnyílt egy ien fura ablak, sok menüvel. Product, Solutions,Learning ...stb ezek közt meik lesz az?
2011. okt. 9. 10:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem igaz, hogy nem a legfrissebb Poser van meg, de tudtommal az újakban is van library paletta.

Amíg a library-t nem tudod megnyitni addig nem fogsz tudni objektumokat behelyezni.

Egy kis segítség:

http://www.youtube.com/watch?v=51kNO8MRt5Y

2011. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de épp ez nekem adobe s "ablak" jlenik meg a librarira kattintva :S Az h lehet? Telepítettem amit kért az adobe flash player 11.0.1 et asszem az volt verziószám de még midnig az an ott
2011. okt. 9. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az alkalmazást nem vásároltad, ezért azt javaslom telepíts egy másikat, mert ennek nagy valószínűséggel valami baja van.

Ha vásárolt szoftverről van szó, akkor pedig vedd fel a kapcsolatot a supporttal.

2011. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolog, a szoftver interneten keresztül ellenőrzi, hogy legálisan van-e használva.

Telepítés után blokkold az internetre csatlakozását, ha nem eredeti az alkalmazás.

2011. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Siekrült megoldanom müxik rendesen, nem kell blokkolni a netet. :) Azért "infós" létemre egy progit csak tok telepíteni :P Viszont, nem lehet felöltöztetet modellt berakni? Mert sehol nem találok. És felöltöztetni egyet olyan nehéz. Nem is értem, hogy működik. Azthittem megértettem egyik ruhadarabnál másiknál meg már nem úgy van. :S
2011. okt. 9. 11:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a Library Palette tartalmaz felöltöztetett modelleket is. Ha nálad nincsenek felruházott modellek, akkor az azt jelenti, hogy a te szoftvered nem tartalmazza azokat.

Egyébként a ruhadarabok mind ugyanazzal a módszerrel helyezhetők a karakterekre, de a ruhadarabok a felépítésükből adódóan másképp viselkednek a karaktereken. Ilyenkor kell a ruha objektumokat különböző modellezési technikák segítségével áttervezni.

Az a legnagyobb probléma, hogy addig nem fogsz normálisan boldogulni az alkalmazás használatával, amíg a modellezés, animációkészítés és textúrázás alapjaival nem vagy tisztában.

Amit te most egy fórumon keresztül szeretnél megtanulni, az így lehetetlen. Ez egy olyan szakma, amit éveken keresztül történő tanulással és gyakorlással lehet csak elsajátítani, és pont a karaktermodellezés és karakteranimáció az egyik legnehezebb része. Én se pár nap alatt sajátítottam el a szükséges ismereteket, és a Poser nálam nem az első alkalmazások között szerepelt a tanulás folyamatában.

Hiába csak egy célfeladatra szeretnéd felhasználni az alkalmazást, ha az alapokkal nem vagy tisztában, nem fog menni a dolog. Youtube-on rengeteg tutorial van az alkalmazáshoz, amikből rengeteget lehet tanulni, de én inkább a program saját manualját olvasnám el először a helyedben (sajnos angol nyelvű).

2011. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 JaniFantasy válasza:

Szia


Mint már máshol írtam a Poser és amúgy az egész animáció készítés nyelve az angol. Tehát sajna nem nagyon fogod megúszni a fordítgatást :-(


Ha tényleg csak rajzoláshoz akarod használni akkor javaslom töltsd le az egyik ingyenes női karaktert, vagy válaszd az egyik Poserbe beépített női karakter egyikét.


A lényeg hogy a program indulásakor azt a karaktert töltse be neked alapértelmezett karakternek.


Ezt legegyszerűbben úgy tudod elérni hogy a menüsáv Figure menüjéből kiválasztod a Delete Figure opciót ekkor a memóriából és a képernyőről törlődik az épen ott lévő férfi karakter (A merevlemezről nem csak a képernyőről) és a helyébe tölts be egy másik női karaktert.


Library felírat-ú Palettán megkeresed a Figures nevű lapot. (Előfordulhat hogy nem látod azonnal a libraries Panelt. Ne es kétségbe. Ilyenkor a menüsorból egyszerűen válaszd ki a Window menüböl a libraries opciót

hogy megjelenjen a panel.


Mivel a Poser egy nagyon sokrétű program nagyon sok opcióval ezért a fejlesztők gondoltak arra hogy lapokra vagy fülekre rendezve osszák fel a library paletta opcióit. nyolc ilyen lap van amiből egyszerre mindig csak egyet látsz.


Ezek sorrendben: Figures,Poses,Expession,Hair,Hands,Props,Lights és Cameras.


-A Figures fülön különböző előre letöltött figurákból tudsz választani.

-A Poses fülön különböző Pózok közül tudsz választani.

-Az Expression fül a különféle grimaszok tárháza.

-A Hair fül a különböző hajformák tároló helye

-A Hands az előre beállított kézfejek helye

-A Props különböző kiegészítők mint pl.: cipők vagy esernyők tárolóhelye.

-A Lights a különböző előre beállított fényeké.

-A Cameras pedig a kamera pozícíóké.


E nyolc lap között úgy tudsz választani hogy az egérrel rá klikelsz A Figures (vagy az ép aktuálisan előlévő) feliratra vagy az azt szimbolizáló kis ikonra és rögtön előugrik mind a nyolc opciót rejtő menü. Klikkely most a poses feliratra ekkor a Poses fülre érkezel. Újabb klikk a Poses feliratra újra a menübe érkezel. Ha most a Figures-re klikkelsz akkor a figures lapon találod magad. és így tovább. Gyakorold ezt egy kicsit hogy késöbb már ne okozzon problémát a navigálás.


Mivel minket itt most itt csak a poses és a figures menü érdekel ezért válaszd ki először a figures menüt.


Láthatod hogy itt különböző mappák és ikonok vannak melletük pedig egy gördítősáv. A mappákra ráklikkelve újabb mappák és ikonok jelenek meg. Visszalépni az előző mappába a legfelső, felfelé nyilat mutató mappára való klikkelésel lehet. ezt is próbálgasd egy darabig. Ha véletlenül ráklikkelsz valami olyan ikonra amit nem akartál, ne aggódj a menüsor Edit menüjéből az Undo-t választva vissza csinálhatod.


Na most jön a lényeg amiért az egész hóbelebanccot csináltuk válasz ki egy általad szimpatikusnak ítélt női karakter ikonját és klikkelj rá hogy betöltödjön. ha nem tetszik újra Delete figure és válasz egy másikat.


Biztosan feltűnt hogy nem csak férfi és női karakterek vannak a palettán hanem bizony állatok, növények, ruhák, hajak, kis zöld marslakók esetenként autók, hajók vagy repülőgépek ikonjai is feltűnhetnek a palettán. Ez azért lehetséges mivel a Poser-ben és úgy ámblokk a 3D-s modellező programokban a gumikacsától a kenyérpirítóig bármi lehet carakter amit csak animálni akarunk. Javaslom hagyd most ezeket figyelmen kívül és csak a női karakterre koncentrálj.


Ha betöltötted a női karakteredet akkor a menüsorban válaszd ki a Figures menüből az Uses Inverse Kinematics almenüt és az így legördülő menüben négy másik opciót fogsz látni ezek sorrendben: LeftLeg, RightLeg, LeftHand, és RightHand. (Vagyis: Bal láb, Jobb láb, Bal kéz és Jobb kéz.) Mivel itt most nekünk nem kell az Invez Kinematika, így szedjél ki minden pipát a menüpontok elől. Ezt a négy menüponton való egyenkénti ráklikkelésel tudod elérni. (Ha valamelyik menüpont előtt nincs nincs pipa úgy arra értelemszerűen nem kell ráklikkelni.)


Ha ezzel megvagy menny a Window menübe és válaszd ki a Joint Editor-t. Egy újabb ablak fog megjelenni. Klikk a Zero Figure gombra. Ezzel a karaktered zéró pózba állt.

Zárd be a Joint Editort a jobb felső x gombbal. Erre most már nem lesz szükség.


Ha ezzel is megvagy akkor a file menüből válaszd ki a Save as...-t Adj nevet neki Pl.: Saját_nöi_karakterem.pz3 és mentsd el. Jegyezd meg hogy hová és milyen néven mentetted el. mert a későbbiekben erre a file-ra hivatkozva tudod újra betölteni.


Nincs is más teendőd mint elkészíteni azt a pózt amit megálmodtál, azt elmenteni és ha akarod a File menü Print és Print Setup menüjével kinyomtathatod


Enyi volna. Jó rajzolgatást.

2018. jan. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!