Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudok...

Milyen programmal tudok animásciós filmet készíteni?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint pl.: a cartoon network meséi
2011. okt. 10. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Maya, Max, Blender.
2011. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 10. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezeket szoktam 3d modellezéshez, 3D animációkészítéshez használni:

3D Studio Max, Maya (3d modellező és 3D animációkészítő alkalmazások, ha nem vagy még járatos a modellezésben akkor én a 3D Studio Max-szel kezdenék)

Z-bursh (szvsz karaktermodellezésre kiváló)

Poser (Karakteranimációk készítésére remekül használható)

Chief Architect (külső- és belsőépítészeti látványtervekhez használható szoftver)

Még szükséged lesz egy jó renderelő motorra is pl: Mental-ray, V-ray.

A Mental-ray szvsz az egyik legjobb, de használata igen bonyolult, ezért kezdésnek én a V-ray-t ajánlom neked.

Az animációkészítéshez ezen kívül szükséged lesz egy nagy teljesítményű számítógépre is, mivel egy profin kidolgozott pár perces animáció kirenderelése akár hetekbe, hónapokba, esetleg évekbe is beletelhet egy személyi számítógépen (ilyen célokra workstation-öket szokás használni).

Az alábbi szoftverekre is szükséged lehet:

Adobe Photoshop (grafikai utómunkálatok elvégzéséhez)

Adobe After Effects (egyéb vizuális effektek készítéséhez)


Én a felsorolt szoftverek kombinációit szoktam használni ilyen célokra.

Ha komolyan szeretnél animációkészítéssel foglalkozni, akkor készülj fel arra, hogy több éves tanulás árán fogod csak a szükséges ismereteket sajátítani.


A videomegszotók és a szakmai portálok rengeteg oktatóanyagot tartalmaznak animációkészítés témakörben, de először könyvből lenne célszerű az alapokat megtanulni, mivel csak így lesz átfogó ismeretanyagod.

Sajnos nem sok jó könyv és tutorial érhető el magyar nyelven a témában. Angol nyelvtudás nélkül szenvedés lesz ezeknek az alkalmazásoknak az elsajátítása.

Ezt a weboldalt ajánlom figyelmedbe:

[link]

2011. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!