Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek? PLS SOS FONTOS!

Mit tegyek? PLS SOS FONTOS!

Figyelt kérdés

A laptopom magától lekódolódott, és nincs Vendég felhasználó sem,csak a rendszergazda.Ahhoz csinált magától jelszót,mert én NEM ÁLLÍTOTTAM BE SEMMIT JELSZÓNAK!

Feltettem tegnap a PES 2012-t és ma ahogy bekapcsoltam a gépem,jelszót kért.Totóztam , a PES-s fióké sem volt jó,szóval nem tudom mit tegyek.Újratelepíteni meg nem szeretném, mert rengeteg olyan infó van rajta,amit nem mentettem el a D kötetre.Azt mondja,hogy rakjam be a jelszókiadási lemezt, de én nem csináltam ezt sem,mert magát a jelszót sem adtam meg! PLS FONTOS!


2011. okt. 11. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Két lehetős is van az ilyen probléma kialakulására:

1. Valaki használta a tudtodon kívül a számítógépet.

2. Kártevő került a gépre, és így vették át az irányítást a számítógép felett.

ha internetkapcsolatod is van, akkor még örülhetsz, ha csak annyit csináltak, hogy jelszót kér a fiókba való belépéshez. Sokkal súlyosabb problémák is előfordulhatnak, ha kártevő van a gépeden. Pl: ellopják az összes felhasználónevedet, jelszavadat, spam-eket küldenek szét a gépeden keresztül, és még ki tudja milyen illegális dolgokat művelhetnek. Szerencsés esetben csak egy zombi lesz a gépedből.

Ilyenkor a legjobb és legbiztosabb megoldás a formázás.

Ha a továbbiakban nem szeretnél ilyen problémákat magadnak, akkor legyen vírusirtó és kémprogramirtó a gépeden, és egy jó tűzfalprogram is kellene. Jó ha a felhasználói fiókodat is jelszóval véded.

Windows XP alatt, ha csökkentett módban indítod, akkor elvileg kell lennie egy rendszergazdai fióknak, amit a Windows telepítéskor hoz létre, ha az nincs jelszóval védve, akkor azon keresztül talán be tudsz lépni.

Windows XP-nél ezt a kis biztonsági rést sokan kihasználják, mivel a felhasználók rendszerint ezt a fiókot elfelejtik jelszóval védeni.

2011. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Windows 7-m van és csak egy felhasználó van rajta,amit a gép lekódolt, vírusirtó is Bitdefender IS és SuperAntySpyware van rajta.

A Bitdefender annyit észlelt, tegnap 2x is, hogy Port Scan Detected, és blokkolta, szóval nem tudom mi lehet a gond, pls windows 7-re tudsz megoldást, úgy hogy nincs rajta,csak egy felhasználó,ami kódolva van, újratelepíteni meg nem akarom.

2011. okt. 11. 14:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem az kell,hogy mi a gond, nyílván az is, az még fontosabb lenne,hogy beletudjak lépni!

[link] ezt találtam, nekem ebből az jött le, hogy egy CD-re ráteszem a programot, arról a CD-ről indítom a gépet,és beenged,igaz?

2011. okt. 11. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Az általad linket fórumon lévő megoldás szvsz járható út lehet.
2011. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a Bitdefender mit jelzett? Mert kiírt ott egy IP címet is, és bemásoltam a Googleba,azt írta, hogy egy indiai IP cím.
2011. okt. 11. 14:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!