Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP telepítés windows 7 re?

XP telepítés windows 7 re?

Figyelt kérdés

van egy számítógépem amin win 7 van de én xp-t akarok telepíteni rá,de az xp telepítője nem ismeri fel a HDD-t.

hogyan tudnám felrakni az xp-t ?


2011. okt. 11. 14:31
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Letiltod a BIOS -ban az natív SATA (AHCI) módot, helyette IDE módot állítasz be. De még jobb ha, ehelyett beleintegrálod a SATA driver-t a telepítőbe. És így nem mondasz le a SATA szabvány minden extra képességéiről, mint pl. NCQ, ami növeli a teljesítményét. Vagy ha van floppy meghajtód, integrálnod sem kell, csak beadod neki a telepítés elején az F6 -al.
2011. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Korábbi verzióra lehet telepíteni újabbat. Újabbra már viszont régebbit nem fogja hagyni! Hogy értsd, win98-ra tudtam xp-t telepíteni. (külön partícióra)
2011. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem bebootolt XP telepítőről, ahogy kell, csak a vinyót nem látja. Másképp még idáig sem jutott volna el. Mert a Windows 7 eleve nem is engedi elindítani az XP telepítőt.


Amúgy lehetséges utólag is XP telepíteni, úgy hogy a Windows 7 is megmaradjon, csak egy kicsit trükközni kell.

2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!