Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha feltelepítem az Ubuntu...

Ha feltelepítem az Ubuntu Linuxot 10.10-et kell driver a hangkártyához és kodekek filmek nézéséhez? Jah és USB-t is kell külön telepíteni?

Figyelt kérdés
Automatikusan felismeri vagy kell egy linuxos driver (ami tudtommal nincs)? Én CD-ről való kipróbálás lehetőségével éltem, de nagyon szokatlan volt és netezni tudtam vele csak mp3-at és a youtube-n videót nem tudtam nézni vele. És hogy ketyegnének rajta a játékok pl, Need For Speed, Colim MCRee Rally, Doom 3 (ami a Marson játszódik) stb...
2011. okt. 15. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Amihez win alatt kell driver, linux alatt is kell. Flash videókhoz (youtube pl) nyilván kell flash player. Kodekek attól függ, milyen lejátszót használsz. VLC pl ugyanúgy lejátszik mindent, mint win alatt.

A játékokat meg ki kell próbálni, vagy nézz utánuk itt: [link]

2011. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha Linux-on játszani akarsz én személy szerint az Ubuntu-t nem ajánlom.Igaz régen,kb 1 éve próbáltam ki utoljára,de akkoriban nagyon gázos volt a hárdver kompatibilitása és konfigurálása.Alig ismert fel valamit.A játékok akadtak vagy el sem indultak,vagy ha el indultak nem volt hang.Az eszközök vezérlőit manuálisan kellett frissíteni,telepíteni terminálban ami iszonyat bonyolult volt.A híres szoftver központjában alig találtam valami használhatót és nagyon rendezetlen volt,egy programból több verzió is fent volt,le írás nélkül hogy mi az.Utáltam.Nem tudom hogy mennyit javult,de én nem szívesen nézek rá azóta:(


Később rá akadtam a PCLinuxOS-re.Imádom,fel ismer mindent,a szoftverközpontjában abszolút minden megtalálható részletes leírással,gyors,stabil könnyen kezelhető.Játékokkal sincs gond,legalábbis nem annyi mint más Linuxokon.Csak ajánlani tudom.

[link]


Ezt is ki tudod próbálni lemezről,fogadok hogy a youtube videókkal nem lesz gond még lemezről sem:)

Talán még az mp3-al sem,de erre nem fogadok.

Régen Suse Linux-ot használtam és első sorban egy 3D böngésző játék miatt kezdtem el keresgéltem más linuxok között mert egyiken sem indult el vagy ha el indult akadozott.Közel 20 disztrót próbáltam ki.PCLinuxOS-en elsőre,CD-ről simán futott.Eredetileg ezért maradtam a PCLinuxOS-nél,majd megszerettem és mostmár semmi pénzért nem váltanák másikra.Komolyan ajánlom hogy próbáld ki.A KDE változatot töltsd le,az hasonlít a Windows kezelő felületre,a GNOME olyan mint a MacOS valószínűleg ezt használtad Ubuntun.De az jelenleg nem is érhető el PCLinuxOS-ben mert csak most jelent meg nem rég az új változat.Szóval KDE.


Windows játékokhoz ajánlom a PlayOnLinux nevű programot.PCLinuxOS esetében megtalálod a szoftverközpontban (Synaptic)


De ha mégsem jön be a PCLinuxOS vagy ki sem próbálod akkor itt a hivatalos oldala:


[link]


Linux játékokhoz pedig ajánlom a DJL nevű programot.PCLinuxOS-nél szintén megtalálod a szoftverközpontban (Synaptic) más esetben itt a hivatalos oldal:


[link]


PCLinuxOS-hez még annyit hogy lemezről csak angolul fut,szóval ne próbálj nyelvet választani,csak indítsd lemezről ahogy van.Telepítésnél szintén angolul kell telepítened majd a szoftverközpontból tudod a magyar nyelvet letölteni hozzá.Ha nem tudsz angolul és zavar,nem tudsz ki igazodni rajta ha nem magyar,akkor sok sikert az Ubuntu-hoz.Elméletileg fel kellene hogy ismerje a hang kártyádat az Ubuntu,de ha lemezről nincs hang akkor telepítés után sem lesz.Manuálisan felismertetni telepíteni pedig nagyon,nagyon macerás.


Nálam a PCLinuxOS-en a Doom3 abszolút tökéletesen fut gond nélkül.A másik kettőt nem próbáltam,de amit linkeltek oldalt ott megnézheted milyen értékelést kapott a teszteken,mi volt a gond vele és mi a megoldás ha van.

2011. okt. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!