Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy ma már...

Miért van az, hogy ma már csomóan csak a játékok grafikáját nézik? Nem pedig a játékélményt?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy ma már mindenki grafikamániás, és ezért a régi jó játékokat egyszerűen lesz*arozzák! Meg azon veszekednek, hogy "hát szerintem az XBOX360 grafikája szebb", most nehogy már az az iciripiciri eltérés olyan fontos legyen! Magyarázza el valaki, hogy miért olyan fontos a grafika, és hogy a játékélmény miért kukába dobható? Emlékezzünk már vissza a DooM-ra, a Duke Nukem 3D-re, az 1nsane magyar készítésű legjobb Off-road játékra.
2011. okt. 16. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A célközönség összetételének megváltozása mindent megmagyaráz.


Húsz éve:


Kib*szott drága a számítógép, csak azok engedhették meg maguknak, akik amúgy is értelmiségiek voltak, vagy olyan szinten elvakultak a technika iránt, hogy inkább nem ettek, de vettek egy gépet. A felhasználók átlag értelmi képességei messze meghaladták a társadalomét.


Most:


A legutolsó parasztnak is van számítógépe, a nyolcéves taknyostól kezdve az írástudatlan majomig (elég végignézni a témakör hejesíróbalynokain). Ezeknek a primitív népeknek kár is lenne olyan játékot gyártani, amihez magasabb iq kell a cipőméretnél, mert elakadnának az első pályán.

2011. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert a mai világ ilyen. Az számít, hogy csillogjon, szép legyen. Meg a játékélményhez gondolkodni is kell, felfogni a story-t, átgondolni az eseményeket: ez meg fárasztó.


A csili-vili grafika meg nem igényel ilyen fáradozást, ellenben ahhoz, hogy kihúzd a gépből pénz kell: tehát villoghatsz te is, hogy ezt megengedheted magadnak.

2011. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amugy én elvoltam a MineCraft al is pedig nem túl szép

nekem igazán nem a erögéphez való grafika fontos de legyen az szép

inkáb az efektek fognak meg

pl. majesty (1) 2d stratégia

nagyon szép volt nekem mert meg volt festve hangok efektek jók voltak

de pl kocka pixel stratégia nem igazán fogna meg pl. warcraft 2 vagy mi ami szintugy valakiknek kedvenc

viszont age of empires 1 el is elehet leni azért pedig ez se szép anyira

empire earth al

csak soroltám pár régi játékot aminek igéńye nincs de van játék élménye számomra

pl. half life 2 ben is vagy a prey ben az efektek fognak meg nembigazán a grafika

és ezek se nagy igényüek

pl játszotam crysis el nem fogot meg ful grafikám se :s kicsit lehet játszani vele de sokat nem

.

szerintem igen is hogy fontos a játék élmény

de az a grafikán is múlik részben

pl. battlefieldek hiába nagy igényüek

minimum grafikán is meg vam az élmény nekem,legalábbis...

2011. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valahol érthető, én 2 éven át minimum grafikán 800x600ban játszottam a cod-okat, gta-kat, és utólag felhúzva nem mondom hogy plusz élményt nyújtanak csak azért mert szebbek.


Másrészt, a grafika is a játékélmény része lehet, de tény hogy a mai világ nagyon "grafikab*zi" lett.


Meg a maga korában a Doom is forradalmi játék volt, a Duke pedig tényleg a hangulata miatt lett klasszikus. És ha megfelelő géped van, akkor néha tényleg nagyon kijönnek a kisebb-nagyobb grafikai hibák, hiányosságok.


Kicsit úgy vagyok vele, hogy mindin játéktól mást kell várni.

Simán elvagyok egy Hidden and Dangerous 1-el is, hiába nincs semmi grafikája kb.

Egy Crysistól elvárom hogy extrán nézzen ki, mert arról szól.

Egy Mafia 2 hiába k*rvaszép, ha maga a játékmenet nem ér fel az 1-hez.

De pl ott vannak a legütősebb horror játékok, Amnesia, Penumbra, egyszerűbb grafika, mégis a hangulata olyan szinten ottvan, hogy rendesen fél az ember miközben játszik.

Vagy ott a Cod sorozat, egy régi grafikus motorból hozzák ki mindig azt amit lehet, és videókon nézve pl nekem elég gagyiként hatott néhol a Black Ops is anno, mégis mikor játszottam akkor azt mondtam hogy váó, ez jó rész volt....szóval kell oda az a játékélmény is.


Összegezve számomra a játékélmény az első, és a grafika, hangok, sztori, egyéb dolgok mind csak ezközök, hogy elérjék a célul kitűzött játékélményt.

2011. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, ahogy mondtátok:


Egy BF2 multiban minimum grafon is nagyon adja, vagy egy Project Reality mod is.

Baromi sokan minecraftoznak...na ott semmi grafika.

Crysis...szép és jó, és ámulok azon hogy néz ki, de még 1 részét se toltam teljesen végig.


Meg jönnek néha a sztorival....tudja valaki a Doomnak a sztoriját?...ha utánaolvasol igen, de játék közben mész és lősz....mellette ott a Duke...ahol meg kb halad előre vmi sztori, látod h történik vmi, ha nem is sokminden.


És manapság is megvanna ezek, egy Cod se érne semmit ha csak egy cél nélküli lövölde lenne, háttértörténet és változatosság nélkül, mellette meg pl ott egy Painkiller, ahol meg nagyon összejön az hogy csak mész és hentelsz.


Egyszerűen minden játéknak megvan a maga célközönsége, ha valakit a grafika érdekel azt sz*rd le, mint mondtam, az is csak az élmény egy részét adja.

2011. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az hogy a Minecraft-nak nincs semmi grafikája túlzás, pont ezért jó, mert ilyen pixeles, a grafika lehet szép is attól hogy még nem reális! Például a Machinarium!
2011. okt. 16. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor is tartom magm ahhoz hogy a Minecraftnak nincs semmi grafikája :)


Machinarium-nál pedig van egy baromijó rajzolt képi világ, ami ebben az esetben jobban üt mintha egy 3d-s dolog lenne, és ez a képi világ a point 'n click játékoknál kifejezetten jól működik, és szép képi világot ad, pl személyes kedvencem: Syberia 1-2.


Tehát nem is a grafika számít, hanem az hogy milyen képi világot akar megjeleníteni.

2011. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor mi a gondod a Minecraft-tal? Szerintem egy kockákból álló világba olyan grafikák illenek! Elvégre a lényeg ez, hogy ne bántsa a szemet, a Minecraft meg teljesen jó így :D
2011. okt. 16. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam hogy bármi gondom van vele.
2011. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!