Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7 32bit vagy win7 64bit-et...

Win7 32bit vagy win7 64bit-et tegyek a gépemre? Mert.

Figyelt kérdés

A gép maga 64 bites úgy ahogy van, és gondolom 64bites win7 kéne rá mert az picivel gyorsabb lenne mint a 32 bites win7. DE, a programok miatt inkább 32 bites win7-et javasoltak. Illetve a 32 bites nem tudom, hogy mennyire használja ki a gépem 4GB-os RAM-át és a 3GHZ-es prociját??? Melyiket javasolnátok és mért?? Mert ha annyira visszaveszi a 32 bites win7 a RAM és proci teljesítményét akkor felesleges ekkora RAM mert nincs kihasználva.

Ezekben a témákban annyira nem vagyok jártas tehát ha hülyeséget mondtam javítsatok ki.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 18. 23:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
53%

Érdemes lenne natívan 64 bites Windows 7-et használnod, kivéve ha sok régebbi szoftvert szeretnél használni.


Processzor teljesítményéből nem nagyon vesz le a 32 bites OS sem, ram viszont már necces. 32 bites az összes fizikai memóriát maximum 4 gigáig tudja címezni, tehát 4 giga ram mellet már erősen ajánlott a 64 bites rendszer.

2011. okt. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
69%
Én is a 64 bites rendszert ajánlom, nekem is az van, és eddig bármilyen programot telepítettem, elindult. (akár 32, akár 64 bites) A 32 bites rendszernél tényleg 4 gigát tud kezelni, de ebből le kell vonni a videokártyának a memóriáját is (tehát ha 512MB memória van, akkor cirka 3,5GB-ot tudna a RAMból felhasználni. a valóságban még kevesebbet a címzésekből kifolyólag)
2011. okt. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát sok régebbi programot szeretnék használni igen, ezért javasolták mások a 32 biteset mert sok olyan program van ami nem biztos hogy elfutna 64 biten. akkor magyarul tök feleslegesen vettem egy jobb gépet, mert a régebbi programokat csak 32 bites windowson tudom használni ami ezek szerint 3,5GB helyett csak 3GB-ot használ a RAM-ból, ugyanis a videókártya 1GB-os... most ezzel mit lehetne kezdeni?? több mint 1GB elúszik, szeretném kihasználni a RAM teljes méretét, úgy, hogy emellett a régi programjaim is elfussanak. valami alternatív megoldás létezhet??


és köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. okt. 19. 01:15
 4/11 anonim válasza:
69%
Én még mindig a 64bites mellett vagyok. Neten kereshetsz újabb kiadásokat a programokból, amiket használni szeretnél. De amúgy tényleg viszi a 32 bites programok nagy részét is. Esetleg kipróbálhatod, hogy felrakod a 64 bitest és hogyha nagyon sok olyan program van, ami nem megy, akkor felrakod a 32 bitest.
2011. okt. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, tehát 64-biten elfut a 32 bites programok nagy része.. Végül is igazad van, lehet van újabb verzió is ami 64-biten elfut, de ha nincs cumi mert rakhatom újra az egész gépet + feleslegesen keresgéltem órákig a neten a programok után. Ráadást még egy dolog eszembe jutott egyáltalán a windows xp-hez gyártott programok elfutnak-e windows 7-en?? Ha nem, remélem erre létezik valami megoldás??
2011. okt. 19. 02:11
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
igen az xp-s programok futnak win7-en kompatibilitás módban. nem ígérem h az összes tökéletesen fog működni, csak azért mert nálam így volt, de 99%
2011. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 lindmayer ***** válasza:
69%

nekem is 64 bites win7-em van, és minden 32 bites progi elfut rajta(ha azt látod, hogy a program leírásában, hogy win7 vagy vista alatt elfut akkor nincs gáz), az xp-s alkalmazások 99% hogy futnak( ha nem megy próbálhatod, a kompatibilitást az xp-hez: ikon jobb klikk tulajdonságoknál találod). Ha meg 64 biten nem fut, akkor 32 bitesen sem fog.

4 giga rammal én a 64-eset ajánlom.

2011. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 The Nuke ***** válasza:
51%

Én elég rég óta használom a win 7 64 bitet, de eddig még egyetlen egyszer sem volt olyan gondom, hogy 1 program ne futott volna, mert 32 bites verzióra van megírva...


ilyennel még nem találkoztam!

2011. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez mindig is hülye kérdés volt. Rakd fel a 64-bites. Nem meglepő módon, a 32 bites programok is benne vannak a winben (Program files, Program files (x86)), hogy tudjál natívan 32bitest is futtatni. Szóval minden egyes 32 bites program futni fog rajta, amibe nincs külön belekódolva, hogy csak 32bites gépen indul el és lök helyette egy nem támogatott operációs rendszer szöveget.

Szóval 64 bitre fel és semmi baj nem lesz, minden menni fog.

2011. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden működik is, úgy ahogy mondtátok!
2011. okt. 19. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!