Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshoppal át lehet festeni...

Photoshoppal át lehet festeni egy kép bizonyos részeit?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptam, hogy egy épületről készült fotón az épület falait 'fessem" át más színűre.


Segítsen valaki, légy szíves!


2011. okt. 20. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hozz létre egy új réteget, az eredeti fölé (mindkettő legyen látható). Az új, üres rétegen színezz úgy egy választott színnel, ecsettel, hogy letakard vele a falat, de csak azt! Az effekteknél adj rá egy kevés gaussian blur-t, a hatás kedvéért, a transparecy-t pedig vedd le annyira, hogy hogy a színezett rétegeden átlátszódjon az eredeti fal. Ezután csak egyesítsd a rétegeket, és voilá!
2011. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Milyen verziójú photoshopot használjak hozzá?

2011. okt. 20. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy CS5 portable verzió van. Még anno suliban egy korábbi verziót használtunk, az tuti, bár már meg nem mondom, melyiket, és azon is működött. Szóval az elmúlt pár év PS-verziói szerintem mind tökéletesek erre, mivel nem is egy igazán bonyolult műveletről beszélünk még :)
2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha iskolai feladat, akkor gondolom tanulnod kellett előtte, ha pedig valaki megkért, akkor miért vállaltad el, ha nem tudod?

Egyébként egy új rétegen átszínezed és átállítod a réteg módját vagy Colorra vagy Overlayra

2011. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezen most felröhögtem:)


Nem iskolai feladat, a főnököm KÉRT meg rá, és nem elvállaltam, hanem mondtam neki, hogy utána nézek.

2011. okt. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!