Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyiket kell előbb telepíteni...

Melyiket kell előbb telepíteni a Windows 7-et vagy a Linuxot egy gépre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkét verzió kivitelezhető. Egyszerűbb ha win7-el kezded.
2011. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A linuxot telepítsd később, sokkal jobban jársz!

[Mert a linux képes felismerni magától, hogy van win7 a gépen és alapból meg fogja kérdezni a gép, hogy melyiket szeretnéd indítani, fordítva a win7 leszarja a linuxot és neked kell trükközni, hogy választhass operációs rendszert a gép indításakor.

2011. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen így van ahogy fentebb írták.Először Win-t rakd fel és utána Linux-ot mert a Linux észlelni fogja hogy Win is fent van és automatikusan be rakja a bootmenübe ahonnan ki választhatod mit akarsz indítani.A Windows ezt nem fogja megtenni a Linux-al.
2011. okt. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7-pingvi
2011. okt. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen ám, de a Windows 7-ben vannak elmozdíthatatlan file-ok, amik miatt nem lehet a C particiót shrinkelni tetszőlegesen. Ez a linuxot nem zavarja? Erőszakkal megcsinálja magának a particiót, és ez a Windowst nem fogja zavarni?
2011. okt. 26. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom biztosra mondani,nálam PCLInuxOS-el nem volt gond,a telepítésnél ki rakta a partíciót és 3 választási lehetőség volt.


1,szabad lemezterület felhasználása

2,egész lemezterület felhasználása(windows eltávolítása)

3,egyéni


A 3-ast választottam,be állítottam hogy a szabad lemezterületből mennyit particionáljon magának a Linux és kész.Nem volt semmi fennakadás,a Windows-ban sem tett kárt.


Mondjuk most lehet hülyeséget mondok,de szerintem ha a merevlemezen egy szektor használt,akkor azt ki hadija a Linux,szerintem nem bajlódik az adatok áthelyezésével.

De biztosat nem tudok csak azt hogy nálam nem volt gond.


De,szerintem teljesen mindegy mert ha azt mondjuk hogy először a Linux-ot rakd fel akkor most le kell törölnöd a Windows-t először,nem igaz?Szóval ha megpróbálod most felrakni a Linux-ot és haza vágja a Windows-t,akkor nem vesztettél semmit.Legalábbis szerintem.

2011. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Shrinkelgetés helyett egyszerűbb, ha mindjárt az elején kialakítasz mindenkinek olyan és annyi partíciót, amennyire szüksége van utána mindenkit odatelepítesz ahová való.


2. Ha nem mersz, vagy nem tudsz dönteni particionálás ügyében és szívesebben telepítesz particionálatlan helyre csinálhatod következő képen:

* Létrehozol egy particiót ott és akkora méretben, ahova a Linuxot szeretnét.

* Üres helyre telepíted a Windows.

* Törlöd az elején létrehozott partíciót

* Telepíted a Linuxot


3. Akár shrinkelheted is, az elmozdíthatatlan fájlok a partíció elején vannak, te pedig a végét fogod levágni.

2011. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most gyári Windows 7 van a gépen, csak azért telepítsem újra, hogy a C partició kisebb legyen? Ez hülyeség.
2011. okt. 26. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel azt kérdezted melyiket kell előbb telepíteni, ebből logikusan arra következtettem nincs semmi a gépeden. Ebben az esetben ez a kérdés nem is volt kérdés mivel a helyzet adott. A feladat meglévő Windows7 mellé Linuxot telepíteni (ami természetesen nem gond).


A helyedben viszont biztos ami biztos alapon partíció átméretezését nem Linuxal csinálnám. A Windows csak jobban tudja mit buherálhat meg a saját rendszerpartícióján.

2011. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!